Yeni Trend Kaş Kontürü Microblading

Yeni Trend Kaş Kontürü Microblading 

Son yıllarda trend haline gelen kalıcı makyaj uygulamaları arasında ilgi çeken kaş kontürü uygulaması, makyaj yapımını pratik hale getiren bir uygulamadır. Yüz ve vücut için üretilmiş olan kalıcı makyaj ürünleri steril iğneler tarafından deri altına işlenerek uzun süre kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kalıcı makyaj ile dövme benzerliği dikkatleri çekmektedir fakat dövme ile karıştırılmaması gereken bir uygulamadır.  

Dövme uygulaması derinin daha alt kısımlarına inerek uygulanan ve derin bir uygulama olarak bilinen bir işlemdir. Kalıcı makyaj derinin derinlemesine inmez ancak bir katman alta uygulanır ve bu özelliği ile dövmeden ayrılır. Kaş kontür uygulaması gözlerin daha ön planda olmasını sağlayarak makyajın gücünü tam anlamıyla ortaya çıkarır. Kaş kontür uygulaması ile günün her saati bakımlı görünüme kavuşur ve zamandan tasarruf sağlanır. 

Microblading Nasıl Uygulanır? 

Kaş kontür uygulaması küçük steril iğneler ile uygulanan bir işlemdir. Yüz şekline göre çerçeve edilen kaş yapısı kişinin yüz şeklini ve görüntüsünü bozmadan uygulanır ve işlem sonucunda doğal bir görünüm oluşur. Kıl tekniği olarak da bilinen kaş kontürü kişinin kendi kaşının yapısını bozmadan ve kendi kaşından ayırt edilmeyecek şekilde uygulanmasını sağlar. 

Kaş kontürü uygulaması sırasında şiddetli bir ağrı hissedilmez. Buna ek olarak anestezi görevi gören kremler ile bu durum en aza indirilir ve kaş kontür uygulaması daha keyifli hale getirilir. Kaş kontür uygulaması yapılacak kişilere göre değişiklik gösteren bir işlemdir.  

Microblading Uygulaması Kalıcı mıdır? 

Kaş kontürü hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de kaş kontürü kalıcı mıdır? Sorusudur. Kaş kontürün den tam kalıcı olarak bahsetmez doğru olmaz. Yarı kalıcı olarak bilinen kaş kontür işlemi zamanla derinin altından kaybolup gider. Tıpkı deriden oluşan yaraların zamanla iyileştiği gibi kaş kontürü için kullanılan boyalarda zamanla deri altından süpürülür. Tüm bunlar dahilinde kaş kontürü yaklaşık 1-1,5 yıl içerisinde yenileme istemektedir. Kaş kontür uygulaması zamanla kaybolan fakat yeniden uygulanabilen bir işlemdir. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Hamile Kalmak İçin Beslenme Yöntemleri Nelerdir?

Read Next

İlişkileri Güçlendirmek İçin Yapılacak Günlük Rutinler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?