Yeşil Çayın Şaşırtan Kullanım Alanları

Cildi Güzelleştirir 

Yeşil çayın şaşırtan kullanım alanları arasında en etkili olduğu bölüm cildimizdir. Metabolizmayı hızlandırması ile bilinen yeşil çay içilerek tüketilen yaygın bir şifa deposudur. Ancak yeşil çayın kullanım alanı bu kadar kısıtlı değildir. Cilt maskelerini geri de bırakan bu doğal şifa kaynağı cildi güzelleştirerek parlamasını sağlar. 

  • 2 poşet önceden içilmiş yeşil çayın poşetlerini çıkartın ve bir kaba döküm. İçerisine bir miktar bal ekleyerek limon sıkın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika yüzünüzde beklettiğiniz yeşil çay maskesini masaj yaparak çıkarabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. 

Sivilce ve Lekeleri İyileştirir 

Anti bakteriyel özelliğe sahip olan yeşil çay sivilce ve sivilceden dolayı oluşan lekelerin tedavisine kullanılan eski bir yöntemdir.  

  • Yarım bardak taze demlenmiş yeşil çay bir miktar su ile karıştırılır. Karışım pamuk yardımı ile sivilceli bölgeye sürülür. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır. Sivilcelerden tamamen kurtulmak için her gün düzenli uygulanmalıdır. 

Göz Altı Morluklarını Geçirir 

Göz çevresinde oluşan morlukların giderilmesi için yeşil çay kullanımı en ideal çözümler arasındadır. Yeşil çay antioksidan özelliğe sahiptir ve bu özelliği sayesinde cilt sorunları ile başa çıkabilmektedir. Yeşil çayın şaşırtan kullanım alanları arasında göz altına verdiği etki inanılmazdır. 

  • Kullanılan yeşil çay poşetleri buzlukta 1 saat bekletilir. Soğuk yeşil çay poşetleri göz üzerine konularak 20 dakika beklenir. Bu işlemi uzanarak yapmak daha rahat olacaktır. Etkili sonuçlar gözlemlenene kadar devam edilmesi gerekecektir. 

Gözenekleri Küçültür 

Geniş gözenek görünümü hemen hemen herkesin sorunu haline gelmiştir. Üstelik bu gözenekler içerisinde bakteri barındırarak daha kötü görünüme sebep olmaktadır. Yeşil çay içerisinde anti bakteriyel özellik bulundurduğu için gözenekleri küçültmede oldukça etkilidir. Yeşil çayın şaşırtan kullanım alanları arasında gözenek küçültme etkisi oldukça dikkat çekmektedir. 

  • Doğal olduğundan emin olduğunuz bir yeşil çayı bir bardak su ile demleyin ve aktardan edindiğiniz kil ile karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı yüzüne uygulayın ve kuruduktan sonra nazik hareketlerle yüzden çıkartın. Tüm maskelerden sonra cildin kurumaması için mutlaka tercih edilen bir nemlendirici krem ile yüz nemlendirilmelidir. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Terleme Sorununa Bitkisel Çözüm

Read Next

Mavi Bebek Sendromu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?