Hızla Gelişen Teknolojiye Uyum Sağlayabilecek 6 Meslek

Hızla Gelişen Teknolojiye Uyum Sağlayabilecek 6 Meslek

Gelişen teknoloji ile birlikte meslek alanların da farklılaşma ortaya çıktı. Durum böyle olunca meslek arayışına giren bireyler gelişen teknoloji ağının içerisinde yer almak ve bu alanda meslek edinmek istemektedir. İşte bilim kurgu filmlerini aratmayan geleceğin meslekleri.

  1. Yapay Zeka Destekli Sağlık Teknisyeni

İlerleyen teknoloji ile birlikte artık insanların doktora gitmeye gerek kalmadığı yapay zeka destekli sağlık teknisyenlerinin evinize kadar geldiğini hayal din. Hayal değil geleceğin en gözde mesleği olarak bilinen bu meslek dalı kapınıza kadar gelerek hastalık tespiti yapabilecek.

  • Yol denetleyicisi

Yol denetleyici ile birlikte artık hava ve kara trafiği düzeni sağlanabilecek ve bu ölçüde trafik aksamaları en aza indirilebilecek.

  • Dijital terzi

Bu meslek Saville Rowanator sensor cubicle adlı bir cihazın üretimi ile birlikte orta çıkacak bir süreçtir. Bu cihazın üretilmesi ile birlikte artık ölçüleri hatasız bir biçimde hayal edebilirsiniz. Dijital terzi müşterilerinin ölçülerini hatasız üretme garantisi ile kıyafet satabilecek.

  • Genetik çeşitlilik memuru

Ayrımcı olmayan bir işvereniniz olsun ister misiniz? Genetik çeşitlilik memuru ile birlikte artık bu mümkün hale gelebilecek. Bu şekilde çalışanların farklı kökenlerden geliyor olmasına bakılmadan şirketin iş gücünü karşılıyor olması dikkate alınacak.

  • Sanal Dükkan sherpa

Gelecekte artık satışlar sadece internet üzerinden yapılacak ve müşteriler bir şeyi satın almak istediklerinde sanal ortamdan sherpa ile görüşme sağlayacak. Sherpa müşterinin adeta rehberi halini alacak ve ürün seçiminde yardımcı olacak.

  • 3D Üretim Mühendisi

3 boyutlu yazıcıların teknolojinin gelişmesi ile daha çok dikkat çektiği bilinen bir gerçektir. Bu alanda kurulacak ve atılacak tüm adımlarda özellikle sağlık, yemek gibi konularda dikkat çeken değişikleri öne sürüyor. Sizde gelecek te kendi ürettiğiniz özel ürünleri kullanmaya hazır olun.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Safra kesesi taşı nedir? Safra kesesi taşı belirtileri nelerdir?

Read Next

Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Korkular Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?