İngilizce İş Mülakatları İçin Yapılması Gerekenler

İngilizce İş Mülakatları

İngilizce İş Mülakatları

İngilizce İş Mülakatları, iş mülakatları her zaman zorlu bir süreçtir. Ancak İngilizce iş mülakatları her zaman daha zor ve stresli bir süreçtir. Ana dili gibi İngilizce konuşanlar bile mülakat sırasında strese bağlı olarak sorun yaşayabilir. Bu nedenle öncelikle sakin olunmaya çalışılması gerekir. Bunun dışında bazı unsurlara da dikkat edilmesi gerekir.

Doğruları Söyleyin

İş başvuruları için öz geçmiş hazırlayanlar genellikle işe girmek amacı ile doğruları açıkça belirtmemektedir. Genel olarak İngilizce bilgisi çok fazla olmayan kişiler İngilizce bildiğine dair yanlış bilgiler eklemektedir. Bu durumda da İngilizce iş mülakatlarında sorun yaşanmaktadır. İngilizce iş mülakatında nerden soru geleceği kesin değildir. Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız mülakatı geçme şansınız çok düşüktür.

İş Başvurusu Yaptığınız Sektör Hakkında Bilgi Sahibi Olun

İngilizce iş mülakatlarında özellikle başvuru yaptığınız sektör hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız gerekir. İngilizce iş mülakatlarında başvuru yaptığınız sektörde kullanılan terimlerin İngilizce karşılığı mutlaka bilinmelidir. Akıcı bir İngilizce konuşsanız dahi farklı terimler de karşınıza çıkabilir. Bu nedenle mutlaka bu bilgilerin edinilmesi gerekir.

Mükemmel Olmaya Çalışmayın

İngilizce iş mülakatına girecek olan kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan biri de mükemmel olmaya çalışmalarıdır. Elbette akıcı ve kusursuz İngilizce konuşmak önemlidir. Ancak önemli olan İngilizce olarak anlaşabilmektir. Bu nedenle mükemmel olmaya çalışmak yerine söylenilenleri anlamaya çalışmak ve doğru cevap vermeye çalışmak daha önemlidir. İngilizce iş mülakatlarında stres ve heyecan nedeni ile bazı yanlış cevaplar verilebilir. Ancak bu mülakatın başarısız olacağı anlamına gelmemektedir. Eğer yeterli düzeyde İngilizce biliyorsanız sadece biraz profesyonel ve rahat davranarak bu süreci atlatabilirsiniz. İngilizce iş mülakatları son dönemde de gittikçe artmaktadır. Bu nedenle bu konuya büyük önem verilmesi gerekir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Bahar Alerjisi Nedir?Hastalıklara Neden Olabilir

Read Next

Eski İlişkinin İzlerinden Kurtulma Yöntemleri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?