İşkolik Bir Yönetici İle Nasıl Çalışılır?

İşkolik Bir Yönetici İle Nasıl Çalışılır?

Çalışmak insanların hem maddi hem de manevi kazanç elde etmesini sağlayan bir olgudur. Özellikle günümüzde herkes iş hayatında bir aşamada rol almaya başlamış durumdadır. Ancak ‘İnsanlara çalışmayı sever misiniz?’ sorusu yöneltildiğinde verilen cevaplar genel anlamda olumsuzdur. Bunun iş hayatında bir çok nedeni vardır. Bunların başında çalışılan ortam ve çalışılan yöneticinin etkisi çok büyüktür. İş hayatında mutlu olunmasında insanların işini severek yapmasında yöneticinin etkisi büyüktür. Ancak işkolik bir yönetici ile çalışmak hem iş hayatını zorlaştırır. Hem de çalışanın psikolojik ve fizyolojik sağlığını oldukça olumsuz etkiler. İşkolik bir yönetici ile çalışmanın anahtar kelimesi aslında rahat bir karaktere sahip olmaktan geçer.

Yöneticinizi İyi Tanıyın

İşkolik bir yöneticiniz varsa öncelikle mutlaka onu iyi tanımalısınız. Yönetiniz ile konuşurken mutlaka göz teması kurmalısınız. İşkolik yöneticiler çalışanını kendi temposuna uydurmaya ve bunu aşırıya kaçırmaya başlar. Yöneticinizi yeteri kadar tanıdığınız sürece ve iletişimde etkileme gücünüz varsa onu kendi temponuza uydurabilirsiniz. Ancak bu büyük sabır ve çaba gerektiren bir durumdur. Yöneticinizin hangi saatte sizden hangi işi yapmanızı isteyeceğini iyi bilmeli ve işi istediği an hazır şekilde önüne koymalısınız. Bu şekilde devam ettiği sürece bir süre sonra aranızda bir uyum oluşacaktır.

Yöneticinizin Karşısında Kendinize Güvenin

Yöneticinizin karşısında mutlaka kendinize güven duymalısınız. İşkolik yöneticiler ile başa çıkabilmek için önemli olan rahat bir insan olmanızdır. Siz ne kadar rahat olursanız iş stresinizde o derece az olur. Bu da işinizi doğru ve başarılı yapmanıza yardımcı olur. İşkolik yöneticiniz bunu gördükçe kendisi de normal olmayan bu aşırı çalışma isteğini zamanla kontrol altına alabilir. Çünkü bunu sizin rahat bir şekilde kontrol ettiğinize inanır. Yöneticinize elbette saygılı olmalısınız. Ancak karşısında konuşmaktan da korkmamalısınız.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Read Next

Arnavut Böreği

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?