Cinsel ilişkide Yapılan 5 Temel Hata

Cinsel ilişkide yapılan hatalar

Cinsel ilişkide yapılan hatalar nelerdir? Cinsel yaşamınızın artık eskisi kadar canlı olmadığını mı düşünüyorsunuz? Uzun süredir seks hayatınız size zevk vermiyor ve partnerinizle aranızda bir sorun olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak seks hayatınızı eski canlı ve hareketli zamanlara götürmek sizin elinizde. Çiftlerin seks hayatınızda yapmaktan çekindikleri ve sıklıkla yaptıkları 5 hatayı sizler için derledik. Yazımızda bahsettiğimiz durumlardan kaynaklı isteksizlik yaşıyorsanız düzeltebilmeniz adına sizlere öneriler sunmak isteriz. Seks hayatınız da bilmeseniz de bu hataları yapıyor olabilirsiniz. Hep birlikte bu durumlara göz atalım.

Yeni Şeyler Denemekten Korkmak

Her gün aynı kıyafeti giydiğinizi düşünün. Bir zamandan sonra sıkılacak ve üzerinizde farklı renkler ve kıyafetler görmek isteyeceksiniz. Cinsel yaşamınız da tıpkı böyledir işte. Aynı mekân, aynı pozisyon ve aynı başlangıçlar sizi bir süre sonra tatmin etmeyecektir. Partnerinize sürpriz yaparak bir otele gidebilirsiniz ya da seks için sadece yatak odanızı kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Farklı pozisyonlar deneyerek hem partnerinizin hem de kendi cinsel yaşamınızın renklenmesine izin vermelisiniz ve bu deneyimlerden korkmamalısınız.

Cinsel ilişkide yapılan hatalar

Ön Sevişmeyi Kısa Tutmak

Çiftlerin en sık yaptıkları hata ön sevişme kısmını kısa tutmaktır. Özellikle kadınlar ön sevişmenin kısa tutulması durumundan kaynaklı olarak seks sırasında fazla haz almayarak sadece partnerinin seks sırasında mutlu olmasını isterler. Ancak erkek tam tersi partnerinin haz almasını ister ve bu duygunun karşılıklı olmasını hedefler. Seks sırasında daha şehvet dolu dakikalar geçirebilmek için mutlaka ön sevişme uzun tutun ve partnerinizin bu şekilde sadece hedefi düşünmesini engelleyin.

Hedefe Kitlenmek

Seks hayatınızı sadece orgazm olmak ve rahatlamaya yönelik kurmamalısınız. Bu şekilde düşünmek sizi o anın tadını çıkartmaktan alıkoyar. Hedefe kitlenmek ön sevişmenin de kısa tutulmasına neden olur. Bu yüzden bu düşünceyi zamana yayın hatta düşünmeyin. O anın tadını çıkarmak ve orgazm akışına bırakmak seks hayatınızın haz dolmasına katkı sağlayacaktır.

Cinsel ilişkide yapılan hatalar

Haz ve Şehvetten Uzaklaşmak

Partnerinizle birbirinize duyduğunuz şehvet duygusu sizi yakınlaştıran ve cinsel yaşamınızdan daha fazla zevk almanızı sağlayan bir duygudur. Bu duyguyu kaybetmeden cinsel hayatınızı sürdürmek zordur evet fakat kaybettikten sonra cinsel yaşamınızı devam ettirmek daha zor olacaktır. Bu duyguyu taze tutmak sizin elinizde. Cinsel fantezi deneyimlerini tadın ve ilk gün heyecanla kucakladığınız beklediğiniz partnerinize aynı heyecanı duyduğunuzu hissettirin.

Sadece Birlikteliğe Odaklanmak

Cinsel ilişkide yapılan hatalar, sevdiğiniz ve hayatınızı birleştirdiğiniz kişiyle yaşadığınız ve deneyimlediğiniz bu aktivitede sonucun ne önemi var ki. Seks hayatınızda hiçbir zaman sonuca ve birlikteliğe odaklanmamalısınız. Saatlerce süren bir seks sonrası hedefin ve ulaşılan sonucun bir önemi olmamalı. Ruhsal olarak konuştuğunuzu düşünün. Sevdiğiniz kişiye dokunarak sadece onun rahatlamasını sağlama düşüncesi seks hayatınız için yaptığınız en büyük hatalardan biri. Birlikteliğe odaklanmak yerine ruhlarınızın konuşmasına kulak verin.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?