Cinsel Yaşama Can Veren Afrodizyaklar

Cinsel yaşam için afrodizyaklar

Cinsel yaşam için afrodizyaklar

Afrodizyak Nedir?

Cinsel yaşam için afrodizyaklar, Yediğimiz besinlerin vücudumuza getirdiği çeşitli yaralar vardır. Besinlerin vücudumuza verdiği her yarar çeşitlilik gösterdiği gibi etki ettiği alanlarda farklılık gösterir. Strese iyi gelen besinler ve beyin üzerinde olumlu etki eden besinler cinsel iç güdüleri de doğrudan etkileyerek cinsel yaşama can vermektedir. Besinlerin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller cinsel organlara sağladığı etki ile cinsel hazzı artırmaktadır ve cinsel yaşamı renklendirmektedir. Cinsel olarak uyarıcı etki eden bu besinler aslında hem fiziksel hem de psikolojik etki sağlayarak önce beyni harekete geçirmektedir. Tüm duyguları beyin ile yönlendirdiğimiz düşünüldüğünde bu besinlerin etkisini göz ardı etmemek gerekir. İşte cinsel yaşam için afrodizyaklar;

  • Brokoli; içerisinde C vitaminini bolca bulunduran brokoli kadınlar için aranan besin diyebiliriz. Özellikle uyarıcı görev gören bu besin kadınların cinsle isteksizlik sorunu ile başa çıkmasından sıklıkla kullanılması önerilen yararlı bir besindir.
  • Kabak çekirdeği; çinko değeri oldukça yüksek olan kabak çekirdeği erkekler için sperm üreticisi olarak bilinir.
  • Karpuz; içerisinde bulunan vitamin ve mineral değerleri sayesinde kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan karpuz, cinsel yaşamda önemli bir besin kaynağıdır.
  • Safran; eski dönemlerde cinsel performansın artırdığına inanılan safran tam bir afrodizyak bitkisidir. Kullanım alanı ise baharat olarak tüketilmesidir. Özellikle sindirim sistemine olan faydası ile bilinir.
  • Şeftali; C vitamini içeren besinler kadınlar için cinsel uyarıcı etkiye sahiptir. Tam bir C vitamini deposu olan şeftali cinsel isteksizliği ortadan kaldıran bir meyve.
  • Kakule; özellikle erkekler için cinsel performansı artıran kakule içerisinde bulunan madde sayesinde erkek penisine giden kan dolaşımını hızlandırmaktadır.
  • Çikolata; ham maddesi kakao olan çikolatanın afrodizyak etkisi oldukça yüksektir. Özellikle aktif bir cinsel hayatınız varsa daha fazla haz almanızı sağlayacaktır.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Stil Sahibi Kadınların Her gün Yaptıkları 6 Şey

Read Next

Balayı Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?