Doğum Sonrası Cinsel Yaşam Nasıl Olmalıdır?

Doğum Sonrası Cinsel Yaşam Nasıl Olmalıdır?

Doğum Sonrası Mutlu Cinsel Yaşam için Ne Yapılmalıdır?

Doğum Sonrası Cinsel Yaşam Nasıl Olmalıdır? Zorlu geçen 9 ay geri de kaldı ve bebeğinize kavuştunuz. Şimdiler de onu düşünmekten başka bir şey yapamıyorsunuz ve her an onunlasınız. Peki ya eşinizle aynı derece de ilgili bir halde misiniz? Özellikle hamilelik döneminde cinsel yaşamınızdan uzak kalmış olabilirsiniz. Hamilelik döneminden sonra da tıpkı evlendiğiniz ilk zamanlarda yaşadığınız mutlu bir cinsel hayat istiyorsunuz. İşte size bu konuda yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç öneriyi derledik. İsterseniz yazımıza geçelim ve daha mutlu bir cinsel yaşamın şifrelerini çözelim.

Kadın Neden Seksten Uzaklaşır?

Normal doğumun üzerinde 6 hafta geçtikten sonra kadınlar fizyolojik olarak sekse hazır hale gelirler ve bu durum sezer yan ile doğum yapanlar için 4 haftaya düşer. Bu süre zarfı içinde anne sadece bebeğine yoğunlaşmış bir halde olur ve eşiyle de ilgilenmesi gerektiğini kendisi fark etmese de unutur. Ancak bu zaman atlatıldıktan sonra mutlaka aynı heyecanı duymak için uğraşmak gerekir. Bebeğinizi her an düşünmek onunla ilgilenmek sizi yıpratsa da kendinize zaman ayırın ve eşinize de bu ilgiyi yansıtın.

Erkeğe Düşen Görev

Bu durum da erkeğe düşen görev aslında cinsel yaşamın mutlu geçmesi için en etkili çözümdür. Annemiz bebeğe karşı ilgili olabilir ve bu süreç de yıpranmış olabilir. Fakat sizin de baba olduğunuzu hatırlamanız eşinize destek olmanız gerekir. Bu şekilde anlayışlı bir yaklaşım sergilemeniz annemizi mutlu edecektir ve bebeğe gösterilen şefkat, ilgi ve alaka ikiye bölünerek kendinize de sıkça zaman ayırabileceksinizdir.

İletişim Kurabilmenin Önemi

Öncelikle bebeğinizin dünyaya gözlerini ilk açtığı zamanlarda sekse karşı ilginizin azalmasını olağan karşılamalısınız ve bu durumun geçici olduğunu bilmelisiniz. Zamanla karşılıklı olarak ilk günkü gibi birbirinize karşı ilgi duymaya başlayacağınızdan emin olmalısınız. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için birbirinize karşı daima açık olmalısınız. Anlayışlı ve iletişimi güçlü iki yetişkin gibi konuşmalı ve bu durumu atlatırken birbirinize yine siz destek olmalısınız. Eşinizden sevginizi eksik etmeyin ve daima gülümseyerek bu durumu aşmasına destek olun.

Doğum Sonrası Cinsel Yaşam Nasıl Olmalıdır? yazımız burada son buluyor. Sizlerin görüş ve deneyimlerinizi yorumlara bekliyoruz. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Dip Boyası Gelenler için Çözüm Önerileri

Read Next

İş hayatında Zorlukları Yenmenin 4 Yolu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?