G noktası nedir? G noktası Nasıl Uyarılır?

G noktası nasıl bulunur G noktası nedir

G noktası kadınlarda orgazmı sağlamada en önemli faktörlerden birisidir. Aşk hayatında mutluysanız bu sizin bütün hayatınıza yansır ve aynı şekilde mutlu ve keyifli olursunuz. Cinsel ilişkilerde uyumun önemi ve birlikte başarma arzusunu geliştirecek bir nokta, G noktası! Son yıllarda giderek artan tartışmalara konu olan g noktası gerçekten uyarılmada etkili midir? Bu sorunun cevabını hep beraber yazımızda arayalım.

G noktası nedir?

G noktası ilk kez Amerika’da 1944 yılında seksolog ve jinekolog olan Ernst Grafenber tarafından adlandırılmıştır. Bu durum uzun yıllar kabul görmemiştir. Günümüzde ise kadınların orgazm olmasında ki en önemli unsur olarak bilinmektedir. İlk tanımla ‘vajinanın ön duvarında bulunan hassas bölge’ olarak yapılmıştır. Bu bölge uyarıldığında orgazmın sağlandığı ve keyif verdiği ortaya çıkmıştır. Klitoral orgazmdan oldukça farklı bir deneyim sunar sizlere G noktası orgazmı.

G noktası nasıl bulunur?

G noktasını bulmak çok zor değildir. Ön sevişme esnasında bunu sağlayabilir daha başlangıçta partnerinize orgazmı yaşatabilirsiniz. G noktasını bulmak için orta ve başparmağınızı kullanarak vajinanın içinden yukarıya doğru hafif bir baskı yapmanız yeterli olacaktır. Zevk almaya başladığınız yer ön vajina duvarının birkaç santimetre civarına olacaktır. İşte bu bölgeye yoğunlaşıp dairesel ve ritmik hareketler uygulanırsa bölge iyice uyarılmaya başlar. Hazzın en çok yükseldiği nokta G noktasıdır. İşte size eşsiz bir orgazm deneyimi. Bu noktada vücudunuzun alt kısmında kasılmalar olacak ve idrar hissi yaşayacaksınız. Sonrası ise eşsiz bir orgazmdır.

Erkekler Bilmiyor!

G noktası her gün üzerine yeni bir konu eklenen yeni bir soru sorulan konudur. Bu konuda araştırmalarda bulunan Ann Summers bulduğu verileri bizlerle paylaştığında görüyoruz ki erkeklerin %55 partnerinin G noktasını bulamıyor, %36 ise hala G noktası nedir bilmiyor.

 Bilgi sahibi olmayan partnerinize çekinmeden isteklerinizi belirtmelisiniz.

Erkeklerde G noktası

G noktası sadece kadınlarda olan bir bölge değildir. Erkeklerde de G noktası bulunmaktadır. Anüs ile hayalar arasında bulunan bir noktadadır. Erkekler bu noktadan pek hoşlanmaz.

0 Reviews

Write a Review

ugur

Read Previous

İlkbahar Gündönümü Doodle!

Read Next

Cinsellikte İç Giyimin Önemi

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?