Keratin Bakımı Nedir? Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

keratin bakımı nasıl yapılır

Sıklıkla saçlarını boyatan ve bu sebeple çok fazla kimyasal ürüne maruz kalan saçlara sahip olan kadınlar saçlarının toparlanması ve eski parlak ve hacimli görüntüne kavuşmasını ister. Keratin bakımı tüm bu istekleri karşılamayı amaçlayan ve içerisinde bunu yapacak potansiyelde protein barındıran bir saç bakımıdır. Saçlarınız çok sık karışıyorsa ve açmaktan zorlanıyorsanız keratin ile çözüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca boyalı saçlara bakım tavsiyeleri yazımıza bakabilirsiniz. Şimdi beraber bakalım keratin bakımı nasıl yapılır

Keratin Bakımı Nasıl Yapılıyor?

  • Keratin bakımı öncesi saçlarınızın özel bir şampuan ile yıkanır ve saçlarınızın dolaşmasına sebep olan yapı bu işlem ile açılır. Saçlarınıza sürülen bu şampuan ile bir süre bekledikten sonra saçlarınız yıkanır ve keratin uygulamasına başlanır.
  • 20 dakika bekleyen saç kurutuluyor ve üzerine fön çekiliyor. Fön sonrası saçlar parlak ve düz duruyor.
  • Keratin bakımı ile hedeflenen parlak ve yumuşak görüntü yakalanıyor ve saçın ağırlaşan hissi ortadan kayboluyor.
  • Saça sıkça uygulanan işlemler sonrası saçlarınız yıpranmış bir şekilde ise mutlaka keratin bakımını tercih etmelisiniz. Keratin içerisinde bulunan protein ile saçın pürüzsüz ve yumuşak yapıya kavuşmasını sağlayan etken maddedir.

Keratin Bakım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Keratin bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra şimdi gelelim keratin hakkında bilinmesi gerekenlere Keratin olarak bilinen madde saçlarımızda ve tırnaklarımızda bulunan bir proteindir. Bu şekilde uygulanan bakım ile saçlar çok fazla kimyasal işlem ile yıprandığı için sağlıklı bir görüntüye kavuşur. Klasik olarak kullanılan saç bakım yağları saça fayda sağlar fakat bıraktığınız anda saçlar yine eski yapısına döner. Fakat protein kaynağı olan bu bakım türü uzun süreli olarak saçlarınızı toparlayarak işlem gören saçın sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Etkisi ve faydası bu kadar yararlı olan saç bakımınızı mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz bir güzellik merkezinde yaptırmalısınız. Etkisi ve sonucu yaptıranlar tarafından olumlu gözlenen keratin bakımının yaptırarak saçlarınızı eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Market Alışverişlerinde Tutumlu Olmanın Yolları

Read Next

Burçların Gizli Bağımlılıkları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?