Tatlı Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

tatlı badem yağı

Tatlı badem yağı saça faydaları nelerdir? Son yıllarda kimyasal ürünler yerini bitkisel ürünlere bıraktı. Cilt ve saç bakımında kullanılan birbirinden yararlı bitkisel yağlar ön plana çıktı. Badem yağı en sık kullanılan cilt ve saç bakım yağıdır ve faydaları mucizevidir. Badem yağı içerisinde E vitamini bulunduran bunun yanı sıra D vitamini ve kalsiyum değeri yüksek olan saçları yenileyerek onaran bitkisel bir yağdır.

hangi badem yağı kirpik uzatır, hangi badem yağı sakal çıkarır, hangi badem yağı saça iyi gelir

Badem yağını ister kür şeklinde uygulayabilir isterseniz de şampuanlarınızın içerisine koyarak uygulayabilirsiniz. Şampuan içerisine koyarak uyguladığınız tatlı badem yağı şampuanın içerisinde bulunan zararlı maddelerin etkisini de azaltmaktadır.

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Tatlı badem yağınızı saçlarınızın diplerine uygulayarak saç diplerinizin yumuşamasına ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlarsınız. Tatlı badem yağı ile saçlarınız yumuşar ve ihtiyaç duyduğu neme kavuşur. Özellikle kuru bir saçınız varsa tatlı badem yağı ile saçlarınızın parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Tatlı badem yağının en güzel faydalarından biri de kepeğe karşı savaşmasıdır. Tatlı badem yağı kepek oluşumunu önler ve kepek şikayetinizden kurtulmanızı sağlar.

Badem Yağı Uygulama Şekli

  • Tatlı badem yağını nemli saçınıza iyice yedirin ve saç diplerinize 5 dakika masaj yapın. Tatlı badem yağını sürdüğünüz saçınızı 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.
  • Tatlı badem yağını isterseniz yıkamadan da kullanabilirsiniz. Duştan sonra kuruyan saçlarınızın uç kısmına tatlı badem yağından bir miktar sürerek kurumasını bekleyin böylece saçlarınızın parlak görünmesini sağlar kırılmasını önlersiniz.
  • Kepek problem yaşıyorsanız saç diplerinize iyice masaj yapın ve 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.
  • Tatlı badem yağını düzenli kullandığınızda saçların daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Saç kırıklarına ve saçın nemlenmesine sağladığı yararlar düşünüldüğünde tatlı badem yağı için sağlıklı saç uzatmaya yardımcı diyebiliriz.

Tatlı badem yağı saça faydaları işte bu şekildedir. Umarız sizler içinde etkili olur.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Selülit Neden Olur? Selülit Nasıl Geçer?

Read Next

2019 Yılının En Trend Gelin Makyajları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?