Aspirinli Saç Maskesi İle Işıltılı Saçlar

hızlı saç uzatma

Aspirinli saç maskesi ile evde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bir maskedir. Aspirin geçmişten günümüze ağrı için kullanılan ya da bazı işlemler için kullanılan bir ilaçtır. Ancak saç üzerinde de büyük etkileri vardır. Aspirinli saç maskesinin yapılışı;

Aspirinli saç maskesi
  • 2 Kapsül aspirin
  • Şampuan

Bu üç malzeme ile kolay bir şekilde maske yapılabilir. Aspirinler iyice ezilip toz haline getirilmelidir. Küçük bir fincana biraz şampuan koyulur ve aspirinde eklenerek karıştırılır. Bu karışımla saçlar yıkanır ve saça uygulandıktan sonra 10 dakika kadar bekletilir. Sonra da ılık su ile durulanır. Aspirinli saç maskesinin saça düzenli olarak uygulanması gerekir. Tercihe göre durulama suyuna biraz elma sirkesi de eklenebilir. Saçların daha canlı görünmesini sağlar.

Aspirinli Saç Maskesinin Saçlara Faydaları

Aspirinli saç maskesi

Aspirinin ateş düşürücü etkisinden sonra saçlar için faydası oldukça mucizevi bir etkidir. Aspirinli saç maskesinin faydaları;

  • Aspirinli saç maskesi saçlara ışıltı kazandırır. Bu maske sayesinde saçlar parlaklık ve canlılık kazanır.
  • Bazı kozmetik ürünler bakım için kullanılsa da saç derisine ya da saçlara zarar verir. Ancak aspirinli saç maskesi bu ürünlerin olumsuz etkilerini de giderir.
  • Saç diplerini besleyerek saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırır.
  • Saç derisinin yıpranmasına bağlı oluşan kepeklerin azalmasına yardımcı olur. Saç diplerinde varsa oluşan deri tahrişlerini azaltır.
  • Saç dökülmesi kadınların en büyük sorunlarındandır. Aspirinli saç maskesi sayesinde saç dökülmeleri azalır.
  • Saçların olduğundan daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Çünkü saçın keratin seviyesini dengeler.

Saç maskesi sayesinde kolay bir şekilde ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak bu maskenin düzenli olarak yapılması önemlidir. Her gün yapmak yerine haftada 2 defa aspirin maskesi mutlaka yapılmalıdır. Düzenli uygulandığında sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Read Next

Vanilya Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?