Baharda Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

baharda saç bakımı

baharda saç bakımı

Baharda saç bakımı nasıl yapılmalıdır? Yaz mevsimine girerken tüm bakımları yapıyoruz ve yazı hem fit hem de güzel görünerek karşılamak istiyoruz. Bunun için saçımızın bakımı da oldukça önemli hale geliyor. Öncelikle saçlarınız kuru mu yoksa çabuk yağlanan bir saç mı onu bilmelisiniz. Geriye sadece birkaç adımı düzenli uygulamak ve saçlarınıza gerekli özeni vermeniz kalıyor. İşte bahar ayına girerken saçlarınız için bazı bakım önerileri;

  • Doğru Şampuan Seçimi

Saçlarımızın bakımı için doğal şampuan kullanırız ya da uygun bir şampuan ararız. Şampuan seçerken mutlaka saç tipinize uygun şampuan seçiminde bulunmalısınız. Yanlış şampuan seçimi sonucu yağlı saçlarınız çok daha çabuk yağlanır ve kuru bir saça sahipseniz kuru saçlarınız yeteri kadar neme kavuşamaz. Bu yüzden öncelikle saçlarınız için doğru şampuan seçiminde bulunmalısınız.

  • Doğru Şampuan Seçimine Destek Olarak Saç Kremleri

Doğru şampuan seçimi kadar kullanılan saç kreminin de saçlarınızın bakımı için önemi büyüktür. Saçlarınızın da neme ihtiyaç duyduğunu unutmamalısınız. Özellikle yağlı saçlar saç kreminden kaçınırlar bu oldukça yanlış bir davranıştır. Saçlarınız yağlıysa bile saç kremi kullanmalısınız çünkü saçınızın her zaman nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

  • Düzenli Uygulanan Saç Maskeleri

Doğru seçtiğiniz ürünlerin ışığında saç bakımınızı yavaş yavaş tamamlıyorsunuz. Saç sağlığınız için bir diğer önemli durum ise saç bakım maskeleridir. Bu maskeler tamamen doğal ürünlerden oluşmalı ve saçlarınıza düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Haftada 1 kez olacak şekilde saç bakım maskeniz uygularsanız hem saçınız daha canlı gözükür hem de sağlıklı bir şekilde uzar.

  • Bitkisel Yağlar

Doğanın mucizelerine inanıyorsanız mutlaka saçları besleyen ve sağlıklı uzamasına yardımcı olan bitkisel yağlara evinizde yer açmalısınız. Bu konuda zeytinyağı ve Hindistan cevizi yapı oldukça yaygın kullanılan saç bakım yağlarıdır.

Baharda saç bakımı nasıl yapılmalıdır? konusunda sizlere değerli bilgiler verdik. Sizler bu bilgiler ışığında bakımlarınızı ihmal etmeden yapmalısınız. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Semizotu ile Nasıl Zayıflanır?

Read Next

Peeling Hakkında Her Şey

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?