Boyalı Saça Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Boyalı Saça Nasıl Bakım Yapılmalıdır? 

Güzel görünmek ve güzel hissetmek adına yaptığımız değişiklerin başında saç rengimizi değiştirmek gelir. Ancak bu işlem saçı yıpratarak geç uzamasına sebep olur. Boyalı saçlara sahip olan kadınların düzenli olarak yapacakları saç bakımı hem daha sağlıklı saçlara sahip olmalarını sağlayacak hem de saç renginin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır. boyalı saça nasıl bakım yapılmalıdır diye merak edenlerin mutlaka saçlarını boyamadan önce bilinçlenmeleri gerekir. 

Saç boyama işleminde saçların istenilen renk tonuna ulaşması adına öncelikle saç rengini açma işlemi uygulanır ve bu oldukça yıpratıcı bir işlemdir. Yıpranan ve onarılmak istenen saça bu yüzden daha özenli davranmak gerekecektir. Saçlarınızı boyamaya karar verdiyseniz mutlaka uygun bir şampuan kullanmalısınız ve onarıcı etki vaat eden serumlar ile saç bakımını desteklemelisiniz. 

Saç Boyasının Akmaması İçin Yapılması Gerekenler 

  • Saç boyasının çabuk akmaması saçın sağlıklı bir şekilde uzadığı anlamına gelir. Mutlaka bir saç kremi edinmelisiniz ve içerisinde amonyak maddesinin bulunmadığından emin olmalısınız. 
  • Boyalı saçlar için üretilen saç kremlerini tercih etmek de yarar vardır. 
  • Saçları sık sık yıkamak boyanın erken akmasına sebep olacaktır bu yüzden saçları sık sık yıkamamak gerekir. Sık yıkanan saçlar yağ dengesini kaybeder ve kuru saçlar daha hassas yapıya sahip olacağından güçsüzleşir. 
  • Saçları yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir. Suyun ılık olması saçın daha sağlıklı olmasına ve renginin korunmasını sağlayacaktır. 
  • Saçlara haftada bir kez bakım yağı uygulanmalıdır. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı saç bakımı için ideal bakım malzemeleridir. boyalı saça nasıl bakım yapılmalıdır? sorusuna en güzel çözüm doğal yağlardan yararlanmak olacaktır. 
  • Saçlara sık sık uygulanan maşa ve fön miktarında azalmaya gidilmelidir. Bu işlemler saçın yıpranmasına ve güçsüzleşmesine sebep olmaktadır. 
  • Saç sağlığı için en önemli vitaminler B ve C vitaminidir. Bu vitaminleri içeren besinleri tüketmek saç sağlığı için oldukça önemlidir.  
  • Saçları güneş ışığından uzak tutmak gerekir. Özellikle öğle saatlerinden yani güneşin tam tepede olduğu zamanlarda dışarı çıkmamaya özen gösterilirse güneşin zararlı etkilerinden saçlar korunmuş olacaktır. 
  • Saçları düzenli şekilde kestirmek bilinenin aksine saça yapılan en büyük iyiliklerden biridir. Bu yüzden saç kırıklarını düzenli şekilde aldırmalısınız. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Çikolata Kisti Nedir? (Endometriozis)

Read Next

Yüz Gerdirme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?