Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru şampuan seçimi nasıl olmalıdır?Şampuan seçimi basite alınan bir rutin olarak görülse de aslında tam tersi oldukça dikkat edilmesi gereken bir seçimdir. Şampuanlar saç yapısına göre seçilmeli ve içerisinde bulunan maddelerden yararlanılmalıdır. Bu şekilde saç yapınıza uygun şampuan seçerek saçlarınıza doğru bakımı uygulamış olacaksınız. Yazımızda bütün saç tipleri için nasıl içerikli şampuanlar tercih edilmeli? Sorusuna yanıt aradık. Sizde saç yapınıza uygun şampuan seçiminizi yapabilir ve saçlarınıza gereken önemi verebilirsiniz.

Doğru şampuan seçimi

Kalın Telli Saçlar için Şampuan Seçimi

Kalın ve gür saçlar için seçilen şampuanların içerisinde nem miktarı yüksek maddeler bulunmalıdır. Özellikle nem veren şampuanlar seçilmeli ve şampuanınızın içerisinde yumuşatma özelliği de bulunmalıdır. Bu şekilde kalın ve gür saçlarınızın nem kazanarak kabarmayacak ve yumuşacık olacaktır.

İnce Telli Saçlar için Şampuan Seçimi

İnce telli saçlar için şampuan seçimine geçmeden önce ki önemli detay bu saç tipine sahip olan kadınların daha hassas davranmalarını önermek olacaktır. Çünkü bu saç tipine sahipseniz saçlarınızın gür ve hacimli durmasını istediğinizden eminim. Bu yüzden saçlarına düzenli bakım uygulamalı ve çok fazla ısıya maruz bırakmamalısınız. Saçlarınız ince telli olduğu için diğer saç tiplerine göre daha hassastır ve çabuk kırılır. Tüm bu detayları göz önüne alarak seçiminizi hassas yapıda madde içeren şampuanlardan yana kullanmalısınız.

Doğru şampuan seçimi

Dalgalı Saçlar için Şampuan Seçimi

Dalgalı saçlara sahipseniz bu dalgalı daha çok belirgin hale getirmek ve kabarmanın önüne geçmek isteyeceksinizdir. Bunun için şampuanınızı seçerken titiz davranmalısınız ve saçlarınıza nem kazandıracak maskeler uygulamalısınız. Özellikle silikon içeren şampuanlar dalgalı saçlar için muhteşem bir seçim olacaktır. Silikon saçlarınızı gür, hacimli ve parlak gösterdiği gibi sahip olduğunuz dalgaları da belirginleştirecektir. Şampuan seçimine ek olarak hafta 1 kez saç tipinize uygun saç bakım maskeleri uygulamanızda saçlarınıza gereken önemi vermenizde size yarar sağlayacaktır.

Doğru şampuan seçimi konusunda hazırladığımız bu bilgiler ışığında sizlerin de verimli sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.Sizlerin şampuan seçerken dikkat ettiği noktaları yorumlarımıza bekliyoruz. Yeni bakım bilgilerinde buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?