Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri 

Hızlı saç uzatma teknikleri ile ayda ortalama 1,5 cm uzayan saçlarımızı, daha hızlı ve sağlıklı uzatabiliriz. Çok kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak bu yöntem ile artık saçlarınız daha dolgun ve uzun görünüme sahip olacak.

Saçlarımız gerek yanlış ürün kullanımı gerekse fazla ısıya maruz kalması sonucunda yıpranır ve uzama hızı yavaşlar. Özellikle sık sık saç boyayan kişiler de yıpranma aynı derece de etki ettiği için maalesef saçlar ayda 1,5 cm bile uzama göstermemektedir.

Saçları sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatmak için öncelikle saçların ve saç diplerinin bizlerden ne istediğini bilememiz gerekir. Böylece sorunun temeline inerek saçlara gerekli vitamin ve mineraller sağlanarak iki katı uzama göstermesi sağlanır. 

Doğal Yöntemlerle Saç Uzatmanın Yolları 

  • Saçların daha parlak ve dolgun gözükmesi adına kullanılan birçok kür mevcuttur. Bu kürler saçları canlandırarak besler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Bir kâseye birkaç damla lavanta yağı, biberiye ve jojoba yağı damlatın. Daha sonra kısık ateşte ılımasını sağlayın. Ilıyan ve saça masaj olarak kullandığınız yağı taze olarak haftada birkaç uygulayın ve saçlarınızı iyice durulayın. 
  • Saçlara uygulanan bu kürlerin en çarpıtıcı özelliği doğal olmasıdır. Özellikle yumurta ile yapılan bu kür ile saçlarınız her zamankinden daha güçlü ve dolgun olacaktır. Bir yumurta akını bir kaba kırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Masaj yaparak uyguladığınız saçınıza bir streç sarın ve 1 saat bekletin. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı iyice kurutun ve haftada birkaç bu kürü uygulayın. 
  • Saçları hızlı uzatmanın tek yolu kürler değil. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Bu şekilde saçlarınızın ve vücudunuzun istediği nemi sağlamış olacaksınız. 
  • Saçlarınıza hafta birer kez uyguladığınız kürlerin yanı sıra günlük olarak da yapmanız gerekecek dokunuşlar vardır. Özellikle her sabah uyandığınızda ve gece yatmadan sağlıklı bir tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. Bu yöntem saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. 
  • Saçları kurutmak ve şekillendirmek adına kullandığımız fön makinesi ve düzleştirici gibi ürünlerin kullanımında azalmaya gidilmesinde yarar vardır. Özellikle saçları kurutmak için bir havlu kullanmalı ve fazla ısıdan saçlarımızı korumalıyız. 
  • Hızlı saç uzatma tekniklerinin en önemli noktası doğru beslenmedir. Beslenme alışkanlıklarımızı değiştirerek bol protein almalıyız. Bu şekilde saç diplerinin istediği gerekli vitaminleri vücudumuzun almasını sağlamış olacağız. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Kırışıklığa Neden Olan Kötü Alışkanlıklar

Read Next

Çocuklarda Öfke Nöbeti

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?