İnce Telli Saçlar İçin 5 Tavsiye

ince telli saçlar

İnce telli saçlar için tavsiyeler, diğer saçlara göre daha çabuk yıpranan ve hacimsiz görünen saç tipleridir. Ancak kadınların isteği saçların daha canlı ve hacimli görülmesidir. İnce telli saçların bakımı daha zordur. Büyük bir özen ve bakım ister.  İnce telli saçların daha hacimli ve sağlıklı olabilmesi için bazı yöntemler vardır. Bunlara dikkat edildiğinde eğer ince telli bir saç yapınız varsa daha canlı ve hacimli görünecektir.

Saç Kurutma Yönteminize Dikkat Edin

Kadınlar saçlarını kuruturken saç kurutma makinesini genellikle saç uçlarına tutarlar. Bu işlem saç uçlarının yıpranmasına ve yanmasına neden olur. Özellikle ince telli saçları olan kişiler saç kurutma makinesini saç uçlarına değil saçın diplerine tutmalıdır. Saç diplerinden başlayarak yapılan kurutma işlemi saçların daha hacimli görünmesini sağlar.

Saç Kesiminize Dikkat Edin

İnce telli saçları olan kişiler saçlarını düz kesim yaptırdığında saçlar daha cansız görünür. Bu nedenle ince telli saçları olan kişiler saçlarını mutlaka katlı kesim yapmalıdır. Katlı kesim sayesinde ince telli saçlar hacim kazanır.

Saçınızı Yıkarken Sıcak Su Kullanmayın

İnce telli saçlar yapı itibariyle daha çabuk kırılan saçlardır. Saçı yıkarken suyun aşırı sıcak olması saçların daha da kırılmasına neden olur. Bu nedenle mutlaka ılık su ile saçlarınızı yıkamanız gerekir.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Maskesi Kullanın

İnce telli saçlar özel bakım isteyen saçlar olduğu için düzenli olarak bakım yapılmalıdır. İnce telli saçlar için uygun olan saç maskelerinin düzenli kullanılması saçın hacim kazanması bakımından önemlidir. Özellikle içerisinde zeytinyağı olan saç maskeleri ile haftada 1 kez bakım yapılmalıdır.

Saç Köpüğü Kullanmayın

İnce telli saçlar için tavsiyeler, ince telli saçları olan kadınlar saçları daha da kabarık göstermek için genel olarak saç köpüğü kullanırlar. Saç köpüğünün sürekli kullanılması saçların yıpranmasına ve daha çabuk kırılmasına neden olur. Bu nedenle ince telli saçları olan bayanların saç köpüğü kullanmaması gerekir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Kızıl Saçlı Kadın Çekiciliği Nedir?

Read Next

Kahve Peelingi Faydaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?