Işıltılı Saçlar için Bu Besinleri Tüketin

ışıltılı ve parlak saçlar

ışıltılı ve parlak saçlar

Sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmayı ister misiniz? Bunun için yapılan ve uygulanan onlarca bakım kürü mevcuttur fakat bunların hemen hemen hepsi dışarıdan etki eder. Bu bakım kürleri saçların onarılmasına ve güçlenmesine büyük ölçüde destek verir ancak ışıltılı ve parlak saçlar için en etkili çözüm beslenmedir. Besinler içerdiği maddelerin sayesinde saçların ışıltı kazanmasına ve parlamasına yardımcı olur. Uzmanlar tarafından saç sağlığına faydalı ve tüketilmesi önerilen besinleri sizler için bir araya getirdik. Saçlarımızın sağlıklı görünmesi için tüketmemiz gereken besinler;

Somon

ışıltılı ve parlak saçlar

Omega-3 kaynağı açısından zengin olan somon birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi saç sağlığında da oldukça etkilidir. İçerisinde protein ve demir barındıran somon düzenli tüketildiğinde saçları besleyerek güç kazanmasını sağlar. Sağlıklı uzayan saçların en önemli besin kaynaklarından biri olan somon içerisinde A vitamini de bulundurduğu için saçlarınız eskisinde daha güçlü olacaktır.

Yumurta

ışıltılı ve parlak saçlar

Bulunmaz bir nimet ile karşınızdayız. Yumurta deyip geçmemek lazım hemen hemen her türlü rahatsızlık için tüketilmesi önerilir. Saçlarınız daha parlak ve güçlü görünür ancak mutlaka her sabah 1 tane haşlanmış yumurta tüketmelisiniz. Saçlar için en önemli maddelerden biri proteindir ve tam bir protein kaynağı olan yumurtayı sıklıkla tüketmeliyiz.

Kuruyemiş

Saç sağlığına iyi gelen bir diğer besin grubu ise kuruyemişlerdir. Kalorisi yüksek oranda olduğu için dozu iyi ayarlanmalıdır. D vitamini açısından zengin olan kabak çekirdeğini de tercih edebilirsiniz. Kuruyemişler içerisinde bulunan sağlıklı yağlardan sizleri faydalandıracaktır ve saçlarınızın yumuşak ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

ışıltılı ve parlak saçlar

Tatlı patates

A vitamini saç sağlığı açısından önemli bir vitamindir.
Işıltılı ve parlak saçlar için tatlı patates içerisinde büyük oranda A vitamini bulundurmaktadır. Saçlarınız bu sayede sağlıklı uzamakla kalmaz uzadıkça güçlenir güçlendikçe parlar. Tatlı patatesi sofralarınızdan eksik etmeyerek saç sağlığınıza büyük oranda fayda sağlayabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Saç Bakımında Etkili 5 Bitkisel Yağ

Read Next

Cilde Işıltı Kazandırmanın 5 Yolu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?