Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak için İpuçları

Kabaran saçları kontrol altına almak için ipuçları nelerdir?Dolgun ve hacimli saçlar ister misiniz? Saçlarınızın ahenk ile dans etmesi güzel olmaz mıydı? Kabaran saçlar nasıl kontrol edilir? Duştan sonra oluşan kabarık saçlar kolayca toparlansın ister misiniz? Hepimiz kabaran saçlardan rahatsız oluruz değil mi? O reklamlarda gördüğümüz gibi her zaman parlak ve dolgun saçlara sahip olmayı herkes ister. Saçlarımız gün içerisinde hacimli görünümünü kaybedebilir ve cansız gözükebilir. Bunların önüne geçebilmek için bazı ipuçlarını sizler için derledik. Özellikle saçlarınızın nasıl kuru yapısından kurtulacağınızı ve aslında bu kuruluğun saçların elektrikli ve kabarık görünümünü arttırdığından bahsedeceğiz.

Kabaran saçları kontrol altına almak için ipuçları

Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Kabaran ve elektrikli görünüme bürünen saçları kontrol altına alabilmek adına ilk adım saçlara düzenli olarak bakım uygulamak olmalıdır. Bu şeklide saçlar beslenerek nem kazanacaktır. Bu etkileri gösteren en güçlü maskelerden biri ise zeytinyağı ile yapılan saç maskemizdir. Maskemizden etkili çözümler almak için düzenli uygulama yapılmalıdır. Zeytinyağı saç diplerinizi besleyecektir ve sizin istediğiniz gibi saçlarını şekillendirmenizi sağlayacaktır.

1 yemek kaşığı kadar zeytinyağını saçlarınıza uygulayın ve isteğe bağlı olarak 1 gece bekletebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı durulayarak yumuşaklığı hissedin.

Bal ile Saç Bakımı

Bal nem kazandıran mucizevi bir besindir. Balın bu özelliğinden yararlanmak için 1 litre sıcak su içerisine 1 yemek kaşığı bal ekleyerek balın erimesine sağlayın ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra son olarak bu karışım ile durulayın. Düzenli uygulamada saçlarınızın ipeksi yapıya kavuşmasını sağlayacaktır.

Yumurta akı ve Mayonez ile Saç Bakımı

Hafta 1 kez düzenli uyguladığınız etkili sonuçlar alacağınız bir diğer maskemize geldik. Yumurta akı ve mayonez maskesi bu karışım ile yapılan maskemizdir. 1 yumurta akı ve 2 yemek kaşığı mayonezi karıştıralım ve saçlarımıza uygulayalım. Uyguladığımız maskemizi 30 dakika boyunca saçlarımızda bekletelim ve iyi bir şekilde saçlarımızdan arındıralım. Saçlarımız için kullandığımız şampuanımızın seçimini de doğal içerikli ürünlerden kullanalım ve saç kurutma işlemini yaparken fazla ısıya maruz kalarak saçlarımızın güçsüzleştiğiniz düşünürsek saçlarımızı doğal halinde bırakarak kurutmayı tercih etmeliyiz.

Kabaran saçları kontrol altına almak için ipuçları bunlarla sınırlı değildir. Sizin bildiğiniz uyguladığınız yöntemleri lütfen yorumlara yazınız. Yeni maske tariflerimizden görüşmek üzere. Sevgiyle kalın.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?