Kırılan Saçlar İçin Tavsiyeler

Kırılan Saçlar İçin Tavsiyeler

Kırılan Saçlar İçin Tavsiyeler, Kadınların görünümlerini daha güzel ve çekici gösteren saçlar yapılan bir takım işlemler sonucu sürekli kırılmaktadır. Saç uçlarında çatal halinde kırıklar oluşmaktadır. Bu saç kırıkları bazen hava şartları bazen de saça yapılan işlemlerden dolayı olur. Saç kırıkları özellikle saçları sürekli düzleştiren ya da maşa yapan kadınların en büyük sorunlarından biridir. Bu işlemleri saçınıza sürekli uyguluyorsanız mutlaka bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Doğal Bakım Şampuanları Kullanın

Saç kırıkları fazla olan kişilerin kullandıkları şampuanlar da oldukça önemlidir. Saçın hem bakımlı olması hem de fazla kırık olmaması için mutlaka doğal şampuanların kullanılması gerekir. Özellikle ısırgan özlü şampuanlar saç kırılması sorunu olan kadınlar için ideal olacaktır.

Saçların Uçlarını Sık Sık Kestirin

Saç uçlarındaki kırıkların geçmesinin tek yolu genel olarak saç uçlarındaki kırıkların kesilerek alınmasıdır. Saçın kırılmasını da önleyen saç kesme işleminin 3 ayda bir defa yapılması oldukça önemlidir. Saç uçlarındaki kırıklar kesildiği zaman saç daha güçlü uzar ve daha hacimli görünecektir.

Saç Diplerine Masaj Yapın

Saçların dipleri ne kadar sağlıklı olursa saç uçlarındaki kırıklar da o kadar az olacaktır. Bu nedenle her banyoda saç diplerine masaj yapmak gerekir. Parmak uçlarınızla şampuan varken de saç diplerinizi hafif baskı yaparak masaj yapabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Bakım Yapın

Kırılan Saçlar İçin Tavsiyeler, Saç uçlarının kırık olması saçı daha kabarık ve kirli gösterecektir. Zeytinyağı saç uçlarındaki kırıkların azalmasına yardımcı olarak saçı besleyen bir yağ türüdür. Bu nedenle banyodan önce kuru saça zeytinyağı sürülmesi kırıkların azalmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda zeytinyağı ile saç diplerine de masaj yapılması saç diplerinin nefes almasına ve ölü deri tabakasının azalmasına yardımcı olacaktır. Bu işlemlere dikkat edildiğinde kırık saçların daha canlı olduğu görülecektir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Kemik Suyu Nedir?

Read Next

Sağlıklı ve Doyurucu Salata Var mıdır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?