Kıvırcık Saçlar İçin 8 Bakım Önerisi

Kıvırcık saçlar için 8 bakım önerisi

Kıvırcık saçlar için 8 bakım önerisi

Kıvırcık saçlar için 8 bakım önerisi nedir? Kıvırcık saçlar dışarıdan bakıldığında herkesin hayran olduğu bir saç tipidir. Çünkü saçın oldukça hacimli görünmesi daha güzel bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar. Kıvırcık saçlı kadınlar her zaman daha çekici görünmektedir. Ancak kıvırcık saçın bakımı da oldukça zordur. ne kadar güzel görünürse görünsün kıvırcık saçlı olanlar da düz saçlı olanlara özenirler. Bu da kıvırcık saçların bakımının zor olmasından kaynaklıdır. Kıvırcık saçların bakımında bazı püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edildiği zaman saçı şekillendirmek daha kolay olacaktır.

Kıvırcık saçlar için 8 bakım önerisi

Kıvırcık saçlar için

  • En önemlisi saçı kuruturken dikkat edilmesidir. Saç kurutma makinesi yerine havlu ile fazla hırpalamadan kurutmak saçın daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.
  • Kıvırcık saçların düzleştirilmesi kadınlar tarafından çok yapılan bir işlemdir. Ancak saçın yapısı kıvırcık olduğu için ne kadar düz yapılmaya çalışılsa da kabarık bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu nedenle düzleştirmek yerine doğal hali ile kullanmak gerekir.
  • Kıvırcık saçların banyodan sonra taranması çok zordur. saç birbirine karışı ve tararken zorlamak da yıpranmasına neden olur. Kıvırcık saçları mutlaka banyo esnasında taramak gerekir.
  • Sıcak su her tpi saçın yıpranmasına neden olur. Kıvırcık saçların daha da çok yıpranmasına neden olur. Kıvırcık saçlı kadınların aşırı sıcak su ile saçlarını yıkamaması gerekir.
  • Saç bakım yağları kıvırcık saçlar için kurtarıcıdır. Özellikle badem yapı kullanılması kıvırcık saçların bakımı için çok önemlidir.
  • Kıvırcık saçların zaman zaman kesilmesi ve canlanması için uçlarındaki kırıkların alınması gerekir. Anca saçı kestirirken kuru iken kestirilmesi gerekir.
  • Banyo sonrası saça şekil veren ve kabarıklığı önleyen durulanmayan bakım kremleri banyodan sonra saça uygulanmalıdır.
  • Kıvırcık saçları olan kadınların kullandıkları taraklarında sık dişli taraklar olmaması gerekir. Kıvırcık saçlar için özel olan geniş dişli taraklar kullanılmalıdır.
Kıvırcık saçlar için 8 bakım önerisi

Bu öneriler dikkate alındığında kıvırcık saçlara bakım yapmanın daha kolay bir hale geldiği görülecektir. Zamanla da saçlar daha kolay şekil almaya ve daha az yıpranmaya başlayacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Anne Sütü ile İnek Sütü Farkı Nedir?

Read Next

Tahin Nasıl Yapılır? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?