Parlak ve Yumuşak Saçların 8 Sırrı

Parlak ve bakımlı saçlar

Sağlıklı ve güzel görünmenin en kolay yollarından biri saç bakımı ile ilgilidir. Her sabah şekil verilen ve ısı gören saçlar belli bir zaman sonra sağlıksız bir görünüm alıyor. Bunu önlemek için ise bir çok yöntem mevcut.

Parlak ve bakımlı saçlar

Parlak ve yumuşak saçlar için:

  • Kişisel bakım önemli

Günlük hayatta güzel görünebilmenin en doğru yolu kişisel bakımdır. Saçlar ise bu konunun en büyük örneğidir. Saçlar, gün boyunca tüm yağı, kiri ve kötü kokuyu içinde hapseder. En fazla 3 günde bir saçların yıkanması çok önemlidir.

  • Doğru şampuan ve saç kremi

Saçların, bakımlı görünebilmesi için temizlikten sonra gelen en önemli unsur saçınıza uygun şampuan ve saç kremi seçimidir. Saçınıza uygun şampuan ve saç kremi saçlarınızı kepekten uzak tutarken sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

  • UV ışınlarından koruyucu ürünler kullanın

Nasıl ki kış ayları dâhil cildi korumak için dışarıya çıkarken güneş kremi kullanılması gerekiyorsa saçlar için de aynısı yapılmalı.

  • Saça şekil verirken dikkat edin

Güzel görünmek için ayna karşısında harcanılan vakitlerin yanı sıra sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saça şekil verirken dikkat edilmesi gerekiyor. Saça ısı uygulamadan önce ısıya karşı saç koruyucu bir sürü serum ve sprey mevcut.

  • Her gün saç yıkamayın

Evet, kişisel bakım her şeyden önemli fakat her gün saç yıkamak saçı çok daha fazla yıpratıyor.

  • Saç maskesi mucizesi

Her saç tipine uygun maskeler ve nasıl yapılacağını öğrenmek günümüz dünyasında artık çok daha kolay. Saç bakımında maskeler önemli bir yer kazandı.

  • Saçınıza her gün ısı uygulamayın

Her gün ısı uygulanan saçlar, belli bir yerden sonra ne kullanılırsa kullanılsın sağlıksız bir hale döner. Bu yüzden saça ısı uygulamak yerine akşamdan saçlarınızı örüp sabah açarak kıvırcık bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Saçı sıcak su ile yıkamayın

Saç bakımı için en önemli bir diğer konu ise saçları yıkarken sıcak su ile yıkamamak. Çünkü sıcak su saçlara zarar verirken kepek oluşumuna olanak sağlıyor. Saçlar, daima ılık su ile yıkanmalı.

Joker

Read Previous

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Read Next

Stil Sahibi Olmanın 8 Kolay Yolu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?