Saç Bakımında Etkili 5 Bitkisel Yağ

Saç bakımında etkili yağlar

Saç bakımında etkili yağlar, Kadınların en sık yaşadığı problem yıpranan saçlar ve kırılan saçlardır. Özellikle çok sık işlem görmüş boyalı saçların bakımı düzenli yapılmalıdır. Son yıllarda bakım kürleri seçilirken bitkisel olması ön planda tutulmaktadır ve kimyasal ürünlere ilgi git gide azalmaktadır. Saç bakımınız için etkili olacağını düşündüğümüz 5 bitkisel yağı sizler için bir araya getirdik. Doğandan gelen şifaya inanıyorsanız mutlaka bu bitkisel yağları saç bakım rutininize eklemelisiniz;

Jojoba Yağı

Saç bakımında etkili yağlar

Saç bakımınız için kırılan saçlarınızı onaracak ve hemen emilecek bir yağ arıyorsanız jojoba yağı tamda size göre. Saçlarınıza sürdüğünüz anda saçlarınız tarafından emilen yağ saç kırıklarınızın onarılmasına büyük oranda yardımcı olacaktır. Birçok cilt problemine karşı etkili olan yağımızı aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Lavanta Yağı

Saç bakımında etkili yağlar

Strese, akne problemlerine ve saç dökülmelerine karşı oldukça etkili bir yağ olan lavanta yağını saç bakımınızda kullandıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceksiniz.  Saç kırıklarınıza iyi geleceği gibi yıpranan saçlarınızı da onarak ve saç diplerinizi besleyen lavanta yağı saç dökülmelerine karşı da etkili bir yağdır. Kan dolaşımını artırıcı özelliği olduğundan saç diplerine doğrudan etki edecektir.

Menekşe Yağı

Saç bakımında etkili yağlar

Saç dökülmelerine karşı oldukça etkili olan menekşe yağı halk arasında çok bilinmeyen bir bitkisel yağdır. Ancak düzenli kullanımda saçları besler ve saçlarınızın eskisinden parlak ve hacimli gözükür. Saçlarınızı sıklıkla boyuyor ve çok fazla işleme maruz kalıyorsa menekşe yağı tam size göre. Ancak saçınıza uyguladığınız işlemlere biraz ara vermelisiniz ve bakım uygularken saçlarınızın nefes almasını sağlamalısınız.

Argan Yağı

Saç bakımında etkili yağlar

Özellikle saç bakımı için çıkarılan ürünlerin içerisinde argan yağını sıklıkla görürüz. Kozmetik sektörünün vazgeçemediği bir yağdır. Kimyasal ürünleri almak yerine argan yağını alarak saç bakımınız için kullanmak akıllıca bir seçim olacaktır. Saçlarınızın yumuşak ve parlak görünmesini istiyorsanız argan yağını mutlaka denemelisiniz.

Avakoda Yağı

Saç bakımında etkili yağlar

Saç bakımında etkili yağlar, E vitamini açısından oldukça zengin olan yağımız düzenli kullanıldığında mükemmel etkiler vaat etmektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan yağımızın kokusu çok hoştur ve kozmetik ürünlerin içerisinde yer alır. Saç bakım rutininize ekleyerek avakoda yağına şans vermelisiniz.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?