Saç Kırıkları için Bakım Kürleri

Saç kırıkları için bakım kürleri

Saç kırıkları için bakım kürleri, Çok sık işlem gören saçlarımız zamanla yıpranır ve güçsüzleşir. Güçsüzleşen saçlar kırılarak kötü bir görüntü oluşturur ve ne kadar bakım uygulanırsa uygulansın sağlıklı bir şekilde uzamaz. Sağlıklı bir şekilde uzamasını istediğimiz saçlarımıza iyi gelecek ve tamamen doğal malzemelerden oluşmuş bakım kürleri bu sorundan saçlarımızı kestirmeden kurtula bilmemizi sağlar. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saç bakım kürlerini sizler için bir araya getirdik. Düzenli uyguladığınızda etkileri gözle görülür saç bakım kürlerimiz;

Saç kırıkları için bakım kürleri

Bal, limon ve Yumurta

1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı (miktarı saçlarınızın boyutuna göre artırabilirsiniz). Tüm malzemeyi derin bir kap içerisine alın ve karıştırın. Karışımı tüm saçlarınıza yedirin ve kuruduktan sonra iyice durulayın. Haftada 1 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Saç kırıkları için bakım kürleri

Badem Yağı ve Çay Ağacı Yağı

1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı çay ağacı yağını karıştırın ve hazırladığınız yağ karışımını saçlarınıza iyice yedirin. Saç uçlarınıza daha fazla yedirmeniz gereken ağ karışımını saçlarınız da yaklaşık olarak yarım saat bekledikten sonra iyice durulayın. Haftada 1 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Bal, zeytinyağı ve Tarçın

2 çay kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve karışımını saçlarınızın uçlarına daha fazla gelecek şekilde tüm saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekleyen saçlarınızı iyice durulayın ve haftada 1 kez bu kürü saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızın aynı zamanda daha parlak ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Saç kırıkları için bakım kürleri

Zeytinyağı, Hintyağı ve Hardal yağı

Saç kırıkları için bakım kürleri, tüm yağlardan 1 yemek kaşığı alın ve bir kap içerisinde karıştırın. Karışımı saç uçlarınıza yedirin ve 2 saat beklettikten sonra durulayın. Haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Saçlarınızın uç kısmında oluşan kırıkları büyük oranda onaracak olan maskemizi düzenli kullanmalısınız.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Read Next

Güzel Cildin Yolu Mideden Mi Geçer?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?