Saçını İlk Kez Boyatacaklar İçin Saç Boyama Teknikleri

Evde saç boyama teknikleri

Günümüzde çok yaygın olmasa da saçını hiç boyatmayan kadınlar da bulunmaktadır. Bakım her kadın için son zamanlarda oldukça önemlidir. Bu nedenle saçını hiç boyatmayan bir kadın gördüğümüzde şaşırabilir. Ancak saçını hiç boyatmayan kişiler her ne kadar saçlarını boyatmak istese de bir takım nedenlerden dolayı boyadan uzak durmayı tercih etmektedir. Saçını ilk defa boyatacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Saçları boyarken nelere dikkat edilmelidir? Saç boyama nasıl yapılır? Evde saç boyama nasıl yapılır? Evde ilk defa saç boyama nasıl yapılır? Evde saç boyama teknikleri nelerdir? Gibi sorular aklınızı karıştırabilir. Gelin hep beraber cevapları bulalım.

Aşırı Renk Değişiminden Kaçının

Saçını ilk defa boyatacak olan kişilerin ani renk değişikliğinden uzak durması gerekir. Saç boyama teknikleri için siyah saça sahip olan birinin birden sarı renge dönmesi saçın yapısını bozabilir. Çünkü saçın kendi renginden birden sarı gibi bir renge boyanması için renk açılmaya çalışır. Bu renk açma işleminde kullanılan kimyasal maddeler saçın yanmasına da neden olabilir.

Saçın Tamamı Yerine Uçlarını Boyatın

Saçını ilk kez boyatacak olan kişilerin tereddütlerinin önüne geçmesi için saçın tamamını boyatmak yerin önce uçlarını boyatabilirsiniz. Yani farklı trend olan teknikler ile deneme yapılabilir. Eğer saçlarınız yıpranmaz ise daha sonraki boyama işleminizde tamamını boyamayı deneyebilirsiniz. Saçın sadece uçlarına boya yapılması saçların daha az yıpranmasını sağlar. Boya kimyasal bir madde olduğundan dolayı ister istemez saç yıpranacaktır.

Kimyasal Saç Boyaları Yerine Bitkisel Boyaları Tercih Edin

Kimyasal boya daha az kalıcı olan ve saçlara daha çok zarar veren boyalardır. Kimyasal boyalarda banyo yaptıkça saçtaki boya daha çabuk akar ve ilk defa saç boyatan saçlar bundan daha çok zarar görür. Bitkisel boyalar saçları besleyen boyalardır. Özellikle ilk kez saç boyatan kişilerin bitkisel boyaları tercih etmesi gerekir. Bitkisel boyalar hem daha kalıcı hem de saç bakımını tamamlayan boyalardır. Ayrıca bitkisel boyalarda istenilen renk daha kolay elde edilir.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?