Saçlar Artık Dökülmeyecek

Saçlar Artık Dökülmeyecek

Kadın erkek fark etmeksizin her insanın güzelliğine önem verdiği konuların başında saçlar gelir. Saçlar insanın ilk bakışta dikkat çeken parçalarından birisidir. Fakat bazen bu güzellik bazı sebeplerden dolayı cazibesini yitirebilir. Bu sebeplerin başında saç dökülmesi gelir. Sağlıklı gür ve parlak saçlar her zaman insanların tercihlerinin başında gelir. Ama bazen her şey yolunda gitmez ve canlılığını kaybeden saçlar zamanla dökülmeye başlar. Dökülen saçlar daha sönük ve cansız göründüğü için canınızı sıkar. Saç dökülmesinin önüne geçmek artık çok kolay. Bu nedenle saç dökülmesine neden olan unsur çok önemli. Saç dökülmesine neden olan unsur bilinirse çözümde o kadar kolay olacaktır.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesinin nedeni her insanda aynı olmayabilir. Kimisinin beslenme şeklinden kimisinin kullandığı şampuan veya bakım ürünlerinden gibi birçok nedenden saç dökülmesi meydana gelebilir. Saç dökülmesinin genel nedenleri şunlardır;

  • Genetik faktörler
  • Aşırı kaygı ve stres
  • Beslenme şekli
  • Saça uygun olmayan kozmetik ürünler
  • Hamilelik ve emzirme
  • Anemi
  • Saç derisinde meydana gelen bazı hastalıklar

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesini önlemek için öncelikle neden olduğun bulmak gerekir. Nedene odaklı çözümler her zaman daha başarılı sonuçlar verecektir. Saç dökülmesini önlemek için öncelikle beslenme şekline çok dikkat etmek gerekir. Vücudumuzda bulunan bazı vitaminler saçın daha sağlıklı olmasını sağlar. Bu nedenle beslenirken B, C ve E vitamini yönünden zengin besinler tüketmek ve protein ağırlıklı beslenmek çok önemlidir. Dökülen ve dökülmeye meyilli saçları olanlar yıkama işlemini çok sık ve aşırı kimyasal içeren şampuanlar ile yapmamalıdır. Saç dökülmesinin bir nedeni olan aşırı sıcak su da banyo esnasında dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kesinlikle aşırı ısı veren bakım ürünleri kullanılmamalıdır. Saçların ve saç derisinin doğal nemini koruması için nemlendirici kullanmak gerekir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Hamilelikte Giyim Tarzı

Read Next

Açlık Krizi ile Başa Çıkmanın Yolları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?