Cazibe Merkezi Olmanın Püf Noktaları

Herkes karşı cinsi için cazibeli olmak ister. Cazibe merkezi olmanın püf noktaları sadece cinsel anlamda kullanılmamaktadır. Cazibeli bir kişi olmak alımlı, dikkat çekici ve ilgi çekici biri olma anlamına gelmektedir. Herkes farklı bir alanda cazibeli olabilir. Peki, cazibe merkezi olmanın püf noktaları nelerdir? Her noktayı sırasıyla açıklıyoruz:

  • Herkese karşı ilgili olun: Herkesi sevmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Ancak karşınızdaki kişiler için daima ilgili ve meraklı gözükmek zorundasınız.
  • Karşınızdaki kişinin ilgisini çeken konular hakkında konuşun: Karşınızdaki kişinin spora merakı varsa, bir gece önceden oynan spor karşılaşmasını konuşabilirsiniz. Elbette konuşmak için uzman olmanıza gerek yok. Sadece biraz bilgili olmanız, sohbeti çevirmeniz açısından yeterli olacaktır. Anlamadığınız konular hakkında sorular sorabilirsiniz.
  • İnsanların isimlerini hatırlayın ve isimleriyle hitap edin: Sıradan olan isimleri hatırlamak zor olabilir. Ancak isimleri hatırlayarak konuşmanız, son derece önemli. Konuşma sırasında kişinin ismini tekrar ederek konuşmanız, ismi unutmanızı engelleyecektir.
  • Samimiyetle konuşun: Biriyle yeni tanıştığınızda bile karşınızdaki kişi ile samimiyetle konuşun. Bu iletişimin daha da ısınmasını sağlayacaktır. Konuşma sayesinde, karşınızdaki kişiler kendilerinin sevildiğini anlayabilirler.
  • Göz teması kurmaktan çekinmeyin: Karşınızdaki kişilerin gözlerinin içerisine bakarak konuşmak hem kendinize olan güveni kanıtlar, hem de karşınızdaki kişinin dikkate alındığını gösterir.
  • Güçlü bir şekilde el sıkın: Cazibeli olmak için mutlaka tokalaşma sırasında ağrılığınızı ortaya koyun. El sıkmak son derece kibar bir davranıştır.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?