Göz Teması Kurmanın Önemi

Göz Teması Kurmanın Önemi

İnsanların gerçek niyetini okumak büyük bir ustalık gerektirir. Karşıdaki insanların samimiyetini anlamak için bireylerin belirli bir olgunluğa erişmiş olması yani halk arasındaki deyimle insan sarrafı olması gerekir. Altıncı hissi kuvvetli insanlar için bu durum aslında çok kolaydır. İnşaları etkilemek ve gerçek niyetini anlamak için en önemli unsurlardan biri göz teması kurmaktır. Kendi duygularınızı karşıdakine aktarmak ya da karşıdaki insanın gerçek hislerini anlamak için gözlerinin içine bakmak gerekir. İnsanlar ile iletişim kurarken gözlerinin içine bakmak her açıdan önemlidir.

İkili İlişkilerde Göz Teması Kurmanın Önemi

İkili ilişkilerde göz teması kurmak doğru iletişim kurma açısından önemlidir. İnsanlar hayatta her zaman söylemek istediklerini dile getiremeyebilirler. Bu da en çok ikili ilişkilerde karşılaşılan bir durumdur. Kelimelerin her zaman sihirli bir yapısı vardır. Ancak karşıdakine verilen his her zaman kelimelerden daha anlamlıdır. Bir insanı ne kadar çok sevdiğinizi söylemek ile hissettirmek aynı şey değildir. Çiftler arasında gözle iletişim kurulması ilişkinin güçlü olduğunun ve çiftlerin aslında birbirlerini ne kadar iyi tanıdıklarının göstergesidir. Duyguların karşıdaki kişiye aktarılmasında göz temasının etkisi çok fazladır. Göz teması ile güven ve aşk gibi duygular daha çok hissedilir.

İş Hayatında Göz Teması Kurmanın Önemi   

Kendine güveni olmayan insanlar genel olarak göz teması kurmaktan kaçarlar. İş hayatında ya da iş başvurularında insanlarda en çok dikkat edilen durum ne kadar etkili iletişim kurduğu ve ne kadar özgüvenli olduğudur.  Özellikle iş başvurularında göz teması kurmaktan kaçınılmamalıdır.  İş başvurularında göz teması kurarak ne kadar güçlü olduğunuzu ve samimi olduğunuzu karşıdakine hissettirebilirsiniz. Göz teması kurarak zoru başarabilecek bir yapıya sahip olunduğu ve iş hayatında başarılı biri olabileceği hissi karşıdakine verilmelidir.

2 Reviews

Eli Waters
1

I messaged previously about how explainer videos became an absolute must for every website in 2020. Driving relevant traffic to your site is hard enough, you must capture this traffic and engage them! As you know, Google is constantly changing its SEO algorithm. The only thing that has remained consistent is that adding an explainer video increases website rank and most importantly keeps customers on your page for longer, increasing conversions ratios. My team has created thousands of marketing videos including dozens in your field. Simplify your pitch, increase website traffic, and close more business. Should I send over some industry-specific samples? -- Eli Waters Email: Eli@explainmybiz.online Website: https://explainmybiz.online

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Varis İçin Bitkisel Çözümler

Read Next

Depresyon Deyip Geçmeyin!

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?