2019’ da Sanat ve Modanın Birleşimi: Pop art

Pop art Nedir?

Pop art bir sanat akımıdır. Bu sanat akımında temalar ile gerçek ile görüntü arasındaki farkın ortaya koyulması amaçlanmıştır. Resim yaparak bu fark ortaya koyulamaya çalışılmıştır. Bu resimler ile popüler sanat kültürü yansıtılmaya çalışılmıştır. 2019 ‘da sanat ve modanın birleşimi olan pop art giyim tarzı trend olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pop art Giyim Tarzı

Pop art giyim tarzında canlı renkler ve çarpıcı desenlerin olması insanların dikkatini çekmeye başlamış ve bir akım haline gelmiştir. Özellikle 2019’ da sanat ve modanın birleşimi pop art giyim tarzının çok ilgi görmesini sağlamıştır. Pop art giyim tarzı çok canlı dışardan bakıldığında tıpkı bir resim tualini andırmaktadır. Çizilen desenlerde ilginç ve eleştirel karikatürler kullanılmaktadır. Pop art giyim tarzında kıyafetler genellikle iki parça halindedir. Kumaş olarak genelde penye türü kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kumaşların üzerinde genel alarak karikatürler ya da gözde olan dizi filmlerin replikleri bulunmaktadır.

Pop art Giyim Tarzı Nasıl Uygulanır?

İnsanlar giyim tarzlarını belirlerken aslında kendi iç dünyalarını da dışa yansıtmaktadır. 2019’ da sanat ve modanın birleşimi pop art giyim tarzı aslında insanların kendi iç dünyalarını dışa daha kolay yansıttıkları bunu giydikleri kıyafet üzerinde taşıdıkları giyim tarzıdır. Pop art giyim tarzı sokak modası halini almış olup hemen hemen dışarda her insanın üzerinde belirli bir mesaj içeren kıyafetler bulunmaktadır. Daha çok genç yaşlara hitap eden pop art giyim tarzı onların giyimdeki özgürlüklerini de gözler önüne sermektedir. Özellikle gençler kendi zevklerini dışa yansıtmaktan oldukça mutludur. Bu nedenle sevdiği figürleri ya da eleştirel yaklaşım sergileyen karikatürleri sokakta üzerlerinde taşımaktan zevk alırlar. 2019’ da sanat ve modanın birleşimi pop art sayesinde sanata olan ilgi de daha çok artmaya başlayacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Mavi Bebek Sendromu

Read Next

Country Dekorasyon Uygulamaları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?