Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu olmanın getirdiği bazı avantajlar vardır. Yaşınız kaç olursa olsun her zaman küçük görünürsünüz. Bu hemen hemen her kadının istediği bir özellik olsa gerek. Ancak bilinçsiz yapılan kombinler hem olduğundan daha kısa görünmenizi sağlar hem de ne kadar genç görünseniz bile sizi daha yaşlı gösterir. İşte kısa boylu kadınlar için hayat kurtaran ipuçlarını sizler için derledik. Böylece doğru yapılan seçimlerle hem ince ve uzun görüneceksiniz hem de minyon tipli olmanın tüm avantajlarını kullanacaksınız.  

Etek Seçimi 

Kısa etekler her kadının dolabında bulunan parçalardır. Özellikle minyon tipli olan kadınların üzerinde çok güzel gözükür. Ancak etek giyerken üst seçimine dikkat edilmezse bacak boyunu keserek kötü bir görüntü elde edersiniz. Etek giyerken üst seçimini dar kesimlerden kullanmalısınız ve mutlaka bel kısmınızı öne çıkarmalısınız. Üstünüze aldığınız parçanın bir kısmını eteğinizin içerisine alarak bel kısmınızı ortaya çıkarırsınız ve bel kısmı öne çıktığı için bacak boyunuzu kesmemiş olursunuz. 

Kemer ve Ayakkabı 

Ayakkabı seçimini daha zarif ayakkabılardan kullanmalısınız ve mutlaka ayakkabınızın renginin ten renginize yakın olanını seçmelisiniz. Ten rengi üzerinde patlayan renkler bacak boyunuzu kesecektir. Kemer seçimine gelecek olursak minyon tipli olan her kadının dolabında olması gereken bir parçadır kemer. Bel kısmını ön planda tutmanın daha ince gözükmek adına önemi büyüktür.  

Ceket ve Hırka  

Minyon tipli kadınların uzun ceketlerden uzak durmaları gerekmektedir. Moda olan uzun ceketler gerçekten stil havası taşıyor olabilir fakat modayı kendine uyarlamak gerekir. Bu şekilde modanın kölesi olmadan kendi tipinize uygun bir stil yakalamış olursunuz. Hırka seçimi ceket seçiminin tam tersi durumundadır. Hırkanız uzun olmalı ve mutlaka kibar cepleri olmalıdır. Çok bol ve kaba görünen tarzda hırkalar yerine daha zarif kesim hırkalar tercih etmelisiniz. 

Pantolon ve Elbise  

Minyon tipli kadınların elbise seçerken en çok dikkat etmeleri gereken husus bel kısmından dar kesim elbiseler seçmeleri olacaktır. Bol elbiseler sizi olduğundan kısa gösterir. Kısa boylu bir kadının pantolon seçimini mutlaka yüksek belden kullanması gerekir. Özellikle kısa bir üst seçiyorsanız göbek açık yerine yüksek bel pantolon giyerek ince ve zarif görüntü elde edebilirsiniz. Daha ince ve uzun görünmek aslında çok basit. İste bazı detaylara hâkim olarak stil sahibi olabilir ve boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Karl Marx Kimdir?

Read Next

Fit Smothie: Yeşilin En güzel Tonu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?