Punk Giyim Tarzı

Punk Giyim Tarzı

Punk giyim tarzı denilince akla ilk gelen aykırı giyim tarzıdır. Punk giyim tarzı alışılmışın dışında bir giyim tarzı olup daha çok rock müziğe ilgi duyanların giyimlerine yansıttıkları bir tarzdır. Bu giyim tarzının ilk ortaya çıkışı Amerika’ da olmuştur. Günümüzde de trend giyim tarzları arasında punk giyim tarzı da yerini almıştır. Punk giyim tarzında sadece kıyafetler değil saç şekilleri kullanılan aksesuarlarında tamamlayıcı özelliği vardır.

Punk Giyim Tarzının Olmazsa Olmazları

punk giyim tarzında deri çok sık kullanılmaktadır. Hatta deri olmadan punk giyim tarzından bahsedilemez. Kullanılan deri ceket gibi kıyafetlerin üzerinde aksesuar olarak mutlaka metal parçaları ya da zımbalar bulunmaktadır. Ayrıca aksesuar olarak zincirler ya da desenler de kuru kafa desenleri kullanılmaktadır.

Punk giyim tarzında hakim renk siyahtır. Kıyafetler baştan aşağı siyah olarak tercih edilir. Kullanılan küpeler de yine aykırı olabilecek düzeyde ilginçtir. Çengel iğne görünümlü küpeler punk giyim tarzında sık sık aksesuar olarak kullanılmaktadır. Küpeler genel olarak tek kulağa ve kulağın kıkırdak kısmına takılır. Genel olarak iki kulağa aynı küpe takmak yerine farklı modeller tercih edilmektedir. Punk giyim tarzında deri etek altın yırtık görünümlü siyah çoraplar ile kombin yapılır. Kıyafet baştan aşağı dikkat çekici bir hal alır. Bu giyim tarzı fazla cesaret isteyen ve kombin yapılması zor olan bir giyim tarzıdır.

Punk giyim tarzında görsellik siyah, deri ve metal olarak ön plana çıkmaktadır. Kemer kullanılacaksa daha çok üzerinde demir zımbalar olan modeller tercih edilmektedir. Punk giyim tarzında saç modeli de önemlidir. Saçlar kıyafete oranla daha da aykırıdır. Günümüzde bu giyim tarzı moda akımı haline gelmiş olup genç kesim tarafından sık tercih edilmektedir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

2019 Monokrom Giyim Modası

Read Next

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?