Stil Sahibi Olmanın 8 Kolay Yolu

Stil sahibi olmak çok kolay

Stil sahibi olmak çok kolay

Küreselleşen Dünya’da artık her şey moda üzerinden yorumlanıyor. İş görüşmeleri, günlük yaşam ve yaşanılan ilişkiler dahi artık modanın içerisinde yer alıyor. Stil sahibi olmak ise çok zor bir konu gibi görünse bile artık çok kolay. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasından sonra stil sahibi olmak çok daha kolay. Çünkü stil sahibi olmanıza yarayacak bir sürü sayfa ve video mevcut. Hal böyle iken yapılması gereken tek bir şey kalıyor. Araştırmak ve kendinize uygun stili bulmak. Peki, stil sahibi olmanın püf noktaları nelerdir?

Stil sahibi olmanın 8 kolay yolu

Kişisel bakım

Kişisel bakım, aslına bakıldığında her şeyin özüdür. Çünkü güzel bir kıyafet giydiğiniz zaman bile eğer saçlarınız yağlı gözükürse insanlar ne kadar güzel giyindiğinize değil saçlarınızın ne kadar yağlı olduğuna bakar. Tabii diğer insanların ne dedikleri, ne düşündükleri önemli değil. Fakat aynaya baktığınız zaman kendinizi güzel görmek hepsinden çok daha önemli.

Parfüm

Her insanın ayrı bir kokusu olması gerekir. Temiz görünmenin yanı sıra teninize uyan bir parfüm kullanmanız her şeyden önemli.

Sosyal medya’dan yararlanın

Gelişen teknoloji ile neredeyse tüm imkânlar bir tık uzağımızda. Hal böyle iken sosyal medya’dan yararlanmamak mümkün değil. Beğendiğiniz insanların neler giydiğine, hangi parçayı hangi renkle kombin yaptığına dikkat edin.

Kendi vücudunuzu tanıyın

Sosyal medya’dan yararlandıktan sonra en önemli unsur, kendi vücudunuzu tanımak. Beğendiğiniz her parça sizin vücudunuza uymayabilir. Bu durumda kusurlarını örtecek ve kendinizi ön plana çıkaracak parçaları keşfedin.

El ve tırnak bakımınıza dikkat edin

Kişisel temizlik önemli. El ve tırnak bakımı ise hepsinden önemli. Oje sürülmese bile eller daima bakımlı olmalı

Hiçbir eşyanızı atmayın

Moda günden güne değişim gösteriyor. Bunun en güzel örneği ise geçmiş bütün modaların şuanda geri dönmesi. Bu yüzden hiçbir eşyanızı atmayın.

Aksesuarlarla görüntünüzü zenginleştirin

Giydiğiniz her kıyafet için ayrı ayrı olmasa bile birbirleri ile uyumlu takı takmanız stil sahibi görünmenin en kolay yollardan biri.

BİNGO! Stil sahibi görünmek için aşırı para harcamaya gerek yok

Stil sahibi görünebilmek için harcanın bir sürü parayı bir kenarı bırakın. Çünkü artık her yerde çok ucuza ve çok kaliteli kıyafet ve aksesuar mevcut. Bunun için en gerekli şey ise size uygun parçaları seçmek.

0 Reviews

Write a Review

Joker

Read Previous

Parlak ve Yumuşak Saçların 8 Sırrı

Read Next

Metabolizma Hızlandırmanın 8 Kolay Yolu

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?