Vegan Moda Haftası

1 Şubat’ta başlaması beklenen Vegan Moda Haftası birçok tasarımcının ilgisini çekti. Los Angeles, moda anlamında son derece önemli bir bölge. Ancak, resmi anamda bir moda şehri sayılmamaktadır. Duruşu, modaya olan ilgisi sebebiyle duruşunu her zaman korumaktadır. 1 Şubat’ta başlaması planlanan Vegan Moda Haftası, Los Angeles’a büyük bir katkı sağlayacağı belirtiliyor.

1-4 Şubat Arası

Moda haftasının kurucu Emmanuelle Rienda’dır. Hayvan haklarını koyu bir şekilde koruyan Emmanuelle, sektöre farklılık getirme amacıyla bu haftayı düzenliyor. Yaklaşık olarak 4 gün sürecek olan bu hafta da sadece tasarımcılar yok. Veganlık bilindiği üzere son derece geniş bir alan. Bu hafta içerisinde de, veganlara her türlü alanda hitap edebilecek çeşitli etkinlikler sunulacak.

Dünyada ilk olarak düzenlenecek hafta, pek çok kişiye hitap ediyor. Bilindiği üzere, artık dünyada pek çok kişi vegan yaşam tarzını benimsedi. Buna bağlı olarak da markalar artık hayvanları ve hayvansal ürünleri kullanmayı bıraktı. Dünya üzerinde pek çok kişinin benimsediği veganlık sayesinde artık çoğu kişi hayvanlardan üretilen ya da hayvanların teste tabi tutulduğu ürünleri kullanmıyor.

“Veganfashionweek” Adresi

Los Angeles’da yapılacak olan bu hafta da sadece vegan üretimini gerçekleştiren markalar bulunacak. Tam anlamıyla, veganlara hitap edecek bu hafta, kürk satışının ve üretiminin önüne geçmeyi planlıyor. İnternet üzerinden Vegan Moda Haftasını takip etmek isteyenler “Veganfashionweek” adresini inceleyebilir.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?