Yaşlı Görünmenize Sebep Olan 5 stil Hatası

Yaşlı Görünmenize Sebep Olan 5 stil Hatası 

Her daim genç görünmek her kadının hayalidir. Güzel ve genç görünmek adına stil değişikliği yapan kadınlar yanlış tercihler yaparak daha yaşlı görünüme bürünmektedirler. Daha güzel hissetmek adına stil değişikliğine gitmek bu yüzden her zaman doğru olmamaktadır. Bunu bilinçli yaparak hem daha genç görünmek mümkün hem de daha iyi hissetmek. Yaşlı görünmenize sebep olan 5 stil hatası, genç görünmek isteyen kadınların mutlaka bilmesi gereken bir durumdur. Modayı takip etmek ve buna uyum sağlamak her zaman doğru sonuçlar vermemektedir. Bunun yerine modayı kendine uyarlamak daha uygun olacaktır.  

Ağır Makyaj 

Günlük yaşantıda her kadın az da olsa makyaj yapmaktadır. Daha bakımlı görünüme kavuşmayı sağlayan kozmetik ürünler günümüzde daha çok ilgi görmektedir. Fakat abartılı makyaj yaparak daha yaşlı görünümü sebep olunmaktadır. Bu yüzden makyaj yaparken mutlaka yüz tipine uygun makyaj stili oluşturulmalıdır. Böylece abartılı bir görüntüden uzak durulmuş ve doğal görüntü korunmuş olacaktır. Makyaj yapmadan önce mutlaka doğru teknikler bilinmelidir.  

Büyük Gözlükler 

Yeni trend olarak karşımıza çıkan büyük okuma gözlükleri. Oldukça tarz görünmenize sebep olan büyük okuma gözlükleri yanlış seçildiğinde oldukça yaşlı görünmenize sebep olacaktır. Moda haline gelen okuma gözlüklerini seçerken mutlaka yüz tipine uygun olacak şekilde seçilmelidir. Gözlük seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini herkes bilir. Bu özeni trend haline gelen okuma gözlükleri seçiminde de göstermelisiniz. 

Yanlış Renk Seçimi 

Renkler stil konusunda kadınları en çok ele veren durumdur. Yanlış renk seçimi hem psikolojik olarak kişiyi etkilemekte hem de yaşlı ve rüküş görünmeye sebep olmaktadır. Renk seçiminde mutlaka her kadın kendi ten rengine uygun renkler seçmelidir ve solgun görünmelerine sebep olan renklerden kaçınılmalıdır. Bunun tam aksine canlı ve enerjik hissettiren renkler seçerek genç ve dinamik görüntüye yer verilmelidir. Stil oluşturmak için yanlış deneyimlerden geçmek oldukça normaldir. Ancak pes etmeyerek doğru stil oluşturulmalıdır.  

Topuklu Ayakkabıyı Es Geçmek 

Giyinmek bir bütündür. Baştan aşağıya güzel bir stil oluşturulmuş olsa bile yanlış ayakkabı seçimi tüm görüntüyü berbat edecektir. Özellikle çok sık tercih edilen rahat ayakkabılar stilinizin bir parçası olmaktan çıkarak sizi yaşlı gösterecektir. Bunun için mutlaka dolabınızda zarif bir topuklu ayakkabı bulunmalıdır. Özel gecelerde aha sık tercih edilen topuklu ayakkabılara günlük yaşantınızda da yer vermelisiniz.  

Büyük Aksesuar Seçimi 

Modası geçen bir diğer stil parçası ise büyük aksesuar kullanımıdır. Yaşlı görünmenize sebep olan stil hatalarının başında çok büyük aksesuar kullanımı gelmektedir. Daha genç ve zarif görünmek için mutlaka ince ve küçük küpeler tercih edilmelidir. Genç görünmek için kol saatleri ve florlar daha uygun aksesuarlar olacaktır. Yaşlı görünmenize sebep olan 5 stil hatasını günlük hayatınızda uyguluyorsanız mutlaka bu hataları değiştirerek daha genç görünebilirsiniz. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir?

Read Next

Her gün Bal Tüketmenin Mucizevi Etkileri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?