Balayı Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Balayında ne yapılır?

Balayında ne yapılır? En mutlu gününüz olan düğününüzü gerçekleştirdiniz ve ardından muhteşem bir balayına çıkacaksınız. Düğün heyecanı ve yorgunluğunu yapacağınız balayı ile atacak ve rahatlayacaksınız. Bu tatlı yorgunluğu atmanız için gerçekleştireceğiniz balayınızın kusursuz geçmesi için öncelikle iyi bir hazırlık yapmalısınız ve bunu düğün heyecanı ve stresinden uzak bir güne ayırmalısınız. Balayı bavulunuzu hazırlarken birkaç detaya dikkat ederseniz balayı boyunca eksiksiz ve sadece en mutlu anınıza ortaklık ederseniz. İşte balayı bavulunuzu hazırlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

Balayında ne yapılır?

Bir Liste Şart

Balayı bavulunuzu hazırlamadan önce bir ihtiyaç listesi oluşturmalısınız ve içerisine kozmetikten giyime kadar eksik gördüğünüz parçaları yazmalısınız. Alışveriş öncesi yaptığınız liste ile eksiksiz bir şekilde balayınıza hazır hale gelirsiniz. Listenizi hazırladığınızda genel bir tablo çizerek nelerin eksik olduğunu görebilirsiniz.

Düzen Önemli

Eksiklerinizi tamamladıktan sonra en önemli aşama düzenli bir bavul şekli oluşturmaktır. Eşyalarınızın mutlaka bir düzen içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde arayacağınız eşyayı hemen bulacak ve dağınık görüntüden kurtulacaksınız. Kıyafetlerinizi düzerken mutlaka en az kırışan kıyafetinizi bavulunuzun alt kısmına yerleştirin ve çorap gibi içerisine bir şeyler koyabileceğiniz parçaları mutlaka değerlendirin.

Mevsime Uygun Kıyafet Seçimi

Balayında ne yapılır? Balayına gideceğiniz yerin mevsimine uygun kıyafet seçmek gerekir. Gideceğiniz yerin hava durumu ile ilgili önceden bilgi edinerek bavulunuza gereksiz eşya koymaktan kaçınmış olacaksınızdır.

Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Detaylar;

  • Fazla ayakkabı almaktan kaçının ve mutlaka giyeceğiniz ayakkabıların rahatlığına dikkat edin.
  • Hava yolu ile seyahat ediyorsanız mutlaka yönetmelikleri okumalısınız.
  • Kozmetik ürünlerin çıkardıkları seyahat boyu ürünler balayınız için yanınıza alacağınız en akıllıca seçim olacaktır.
  • Gideceğiniz yerlerden görüp beğeneceğiniz ve sevdiklerinize hediye etmek isteyeceğiniz parçalar olacaktır. Seyahat çantanızda bunu göz önünde bulundurarak boş yer bırakmalısınız.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Cinsel Yaşama Can Veren Afrodizyaklar

Read Next

Market Alışverişlerinde Tutumlu Olmanın Yolları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?