Özgürlükler Şehri! Amsterdam Gezi Rehberi

Amsterdam gezi rehberi, amsterdam da nereye gidilir, Amsterdamda ne yenir, Amsterdamda nerede kalınır

Özgürlükler şehri, yasakların yasak olduğu bir şehir, Amsterdam! Bugün ki yazımızda sizlere Amsterdam’dan bahsedeceğiz. Tarihi, turistik yönleri, yemekleri, gece hayatı ve daha fazlası için haydi buyurun yazımıza geçelim.

Amsterdam çok çeşitli kültürlerden insanın bir arada yaşadığı uluslararası bir şehirdir. Böyle olmasının temel etkenleri arasında, insanların şehirdeki özgürlüğe, yaşam standartlarına, kültürel çeşitliliğe, iş hayatında ki uygulamalarına kadar birçok etken gösterilebilir. İnsanların bu şehirde yaşaması için birçok nedenleri var.

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

amsterdam gezi rehberi

Avrupa’da tarihi binaları ile ünlü Amsterdam için hal böyle olunca haliyle gezilecek yer çok fazla oluyor. Bisikletin kullanım alanının yaygın olması da Amsterdam gezi rehberi için bisiklet ile gezmenizi sağlayabilir.  Alışveriş yapmayı sevenler için harika seçenekler sunan trafiksiz caddeleri ile herkesin bütçesine uygun alışveriş imkânı sunuyorlar.

Van Gogh Müzesi

Dünyanın en popüler müzelerinden birisidir. Vincent Van Gogh eserleri ile dolu olan müze dünyanın her yanından turist çekmektedir.

Red Light District

Kırmızı fener mahallesi ya da caddesi olarak anılmaktadır. Bu sokak size çok enteresan gelebilir. Çünkü bu mahalle hayat kadınları ile doludur. İnsanların şaşırarak dinlediği sokakları gözlerinizle gördüğünüzde inanamıyorsunuz ama her şey gerçek! Camlardan sarkan kadınlar her yerde karşınıza çıkabilir. Bu genelevler sokağı devlet tarafından kontrol altındadır. Dünyada her yıl yüzbinlerce turist ağırlamaktadır.

Heineken Experience

Eski bir bira fabrikası olan bu müze tarihi ve dokusu ile gelen misafirlerini ağırlıyor. Eskiden fabrika olan bu müze zamanla satışlarda ki artış ile şehir dışına çıkmış ve şu anki alan müzeye dönüştürülmüştür. Dünyanın en büyük bira üreticilerinden olan Heineken teknoloji ve tarihini birleştirerek sizlere keyifli bir gezi tasarlıyor.

Dam Meydanı

Amsterdam’ın kalbinin attığı yer dam meydanıdır. Şehrin merkezinde oluşu tarihi ve turistik yapılara olan yakınlığı ile gelen bütün ziyaretçilerin uğradığı yerdir.

Madame Tussauds Müzesi

Madame tussauds müzesi Londra’da olan ana merkezin bir şubesi konumundadır. Ünlü siyasetçilerin. Sanatçıların, oyuncuların, futbolcuların bal mumundan yapılma heykellerini görebilirsiniz. Burada bal mumu heykelleri ile fotoğraf çektirebilirsiniz.

Amsterdam Kanalları

Amsterdamı gezmenin en keyifli yönlerinden biri olacak kanal turlarıdır. Kanal turları sırasında kuğular size eşlik ederler. Uygun fiyatları ile sizde bu turlardan faydalanabilir şehrin kalabağına uzaktan bir bakış atabilirsiniz.

Amsterdam Mutfağı

Hollanda mutfağı sebze ağırlıklı olarak tüketilmektedir. Az miktarda et kullanımı da vardır. Yemekleri de doğal olarak basit yemeklerdir. Genellikle kahvaltılık tabiri ile söylediğimiz peynir ekmek gibi atıştırmalıkları tercih edilmektedir. Ülkenin bile en çok tükettiği gıdanın peynir olduğunu bilmekte fayda var. Aldığı göçler, farklı kültürlerden insanların burayı tercih etmesi itibariyle mutfak çeşitliliği de artmıştır.

Atıştırmalık kültürü bu sebeplerden dolayı gelişmiştir. Fast food dediğimiz kültür adına ne isterseniz bulabilirsiniz. Bitterballen, Patat, Pannekoeken, Falafel gibi atıştırmalık yemekler bulabilirsiniz.

Amsterdam Gece Hayatı

İşte herkesin beklediği o an geldi. Güneş battı ve Amsterdam gece hayatı karşınızda! Aydınlatmaları ile şehrin diğer yüzü görünür. Dilediğiniz bütün tarzlarda müzik, dans, eğlence adına ne isterseniz bulabilirsiniz. Her insanın kendinden bir şeyler bulabileceğiz bir gece hayatına sahiptir.

Hollanda’nın en ünlü eğlence merkezi Escape Amsterdam’dadır. Turistlere ve bölgeye gelenlere muhteşem bir eğlence imkânı sunan bu kulüp gidenlerin görmek isteyeceği önemli bir yerdir.

Red light district de gece hayatını bambaşka noktalara taşıyan bir eğlence merkezidir. Özellikle gece şovları ile dikkatleri çekmektedir.

Gece hayatı ile ilgili bilmeniz gereken konu sokak satıcılarından uzak durmak olacaktır. Kavgaların yaşandığı ve turistlerin öldüğü talihsiz durumlar yaşanmıştır. Siz siz olun sokak satıcılardan uzak durun.

Amsterdam gezi rehberi burada son buluyor. Umarız sizler için keyifle okunan bir yazı olmuştur. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

ugur

Read Previous

Kefir Nedir? Kefir Zayıflatır mı? Kefir Diyeti Nasıl Yapılır?

Read Next

Kantaron Yağı Nedir? Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?