Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 10 Harika Ülke

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 10 Harika Ülke


Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 10 Harika Ülke

Tatil zamanı gelmeye yakın yılın yorgunluğunu atmak için planlar yapmaya başlarız. Bu planlar arasında vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler konusunu sizin için derledik.

Tatilde yurt dışına gitmek isteyen ama gereksiz zorluk ve prosedür ile uğraşmak istemeyen tatilciler haydi buyurun bakalım.

1-BOSNA HERSEK

#bosnahersek

180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla tatil yapabileceğiniz ülke, Bosna Hersek. Mostar Köprüsü, Kravitse, Baş çarşı, Saraybosna Umut tüneli, Latin Köprüsü Sonsuz Ateş, Vreko Bosna gezebileceğiniz başlıca yerler arasında gösterilebilir.

2-KKTC

#kıbrıs

Yavru vatan Kıbrıs diye de bilinen Kıbrıs vizesiz Seyahat için uygundur. Denizin ve tarihin tadına burada varabilirsiniz. Her mevsim güzel koyları ve lüks otelleri ile sizleri bekliyor. Girne yat limanı, Bellapais Manastırı, Karaman Köyü, Mavi Köşk, Lokmacılar Çarşısı, Selimiye Camii gezilecek bazı yerlerdir.

3-UKRAYNA

#ukrayna

Pasaportunuz ile gidip 60 gün kalabilirsiniz.
Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz ülkeler arasında geldik memlektimizden en çok ziyaretçi alan ülkeye. Kiev, Lviv, Odessa, Harkov, Khankiv, Lutsk gibi birbirinden harika şehirleri olan, size hem Avrupa’nın modern hem Ukrayna’nın geleneksel dokularını sunan bir ülkedir.

4-HONG KONG

#hongkong

Turistik ve iş gezilerinde 3 aylık zaman diliminde vize muafiyeti vardır. Asya’nın zengin ve büyülü yerlerinden biridir. Victoria zirvesi, Man mo tapınağı, Nathan Caddesi, Po lin manastırı, Tian Fan Buddha ve daha birçok yer siz değerli misafirlerini bekliyor.

5-JAPONYA

#japonya

Pasaportunuz ile gidip 90 gün vizesiz kalabilirsiniz. Tokyo, Osaka, Nara Kobe, Kyoto, Hiroşima gibi birbirinden farklı, hepsinden ayrı ayrı keyif alacağınız ve güzel anılar biriktirerek dönebileceğiniz bir ülke Japonya.

6-MALDİVLER

#maldivler

Pasaportunuz ile gidip 30 gün vizesiz kalabilirsiniz. Denizin, kumun, güneşin tadını sonuna kadar çıkarta bileceğimiz Adalar Ülkesi Maldivler tercihleriniz arasında olabilir.

7-TAYLAND

#tayland

Pasaportunuz ile gidip 30 gün vizesiz kalabilirsiniz. Başkent Bangkok olmak üzere tropik adaları ve tarihi yapıları ile Tayland Asya’nın değerli bir ülkesidir. Hareketli gece yaşamı, tapınakları, sıcak havası ile gezip görülesi bir ülke.

8-GÜRCİSTAN

#gürcistan

Pasaportunuz ile 1 yıl kalabilirsiniz. Kimlik ile günlük ziyaretlerde yapabilirsiniz. Batum, Tiflis Kazbegi Dağı, Bagrati Katedrali, Stalin Müzesi, Europa Caddesi, Batum Botanik Bahçesi, Ali ve Nino heykeli, Batum orta Cami gezip görülecek yerler arasında sayılabilir.

9-ARJANTİN

Pasaportunuz ile gidip 90 gün vizesiz kalabilirsiniz. Lyuazu Şelalesi, Los glaciares buzulları, La Boca, Plaza de Mayo, Malba, Ulusal bayrak Anıtı ve ayrıca dünyanın en önemli dergilerinden birine şahitlik edebileceğiniz bir ülke Arjantin sizleri, bekliyor.

10-DOMİNİK CUMHURİYETİ

Pasaportunuz ile gidip, ülkeye varışta havaalanında vize izni alabilirsiniz. Adını daha çok Survivor sayesinde duyduğumuz, Acun Ilıcalı’nın ülkemizi öğrettiği bir ülkedir. Doğasına, denizine hayran olunan ve Survivor sayesinde kardeş ülke diyebileceğimiz kadar benimsedik. Cap Cona, Catalina Adası, Colombus Lighthouse, Los Tres Ojas, El Cando Caddesi, Bavaro,El Choco Milli Parkı ve Geriye kalan karayiplerin bütün güzellikleri sizleri bekliyor. Gitmişken Survivor kısmını da ziyaret edin, sizi misafir edeceklerdir.

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz ülkeler sadece bunlarla sınırlı değildir. Yeni yazılarımızda diğer görülesi ülkelere yer vereceğiz.

Yazar: ugur

1 thought on “Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 10 Harika Ülke

    Mutlu

    (5 Mart 2019 - 01:03)

    İnsan böyle güzel gezi listeleri görünce işi gücü bırakıp tatile gidesi geliyor:)

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?