Antalya’ da Kamp Yapılabilecek Doğa Harikası Yerler

Antalya’ da Kamp Yapılabilecek Doğa Harikası Yerler

Antalya’da kamp yapılacak yerler Kamp yapmak doğada huzur bulmak ve kafa dinlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği doğa turlarındandır. Ancak kamp yaparken kamp yapılan alanlarında önemi büyüktür. Antalya ili kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Çünkü hem deniz hem de orman kampı için uygun çok fazla doğal ortamlar bulunmaktadır.

İncesu Orman Kampı

Kamp yapılacak yerler Denize yakın yerlerde kamp yapmayı tercih edenlerin seçmesi gereken yerlerin başında İncesu Orman kampı gelir. Orman kampı olması denize uzak olduğunu düşündürmektedir. Ancak denize sıfır bir ormanlık alan olup hem deniz hem de orman kampının zevkine varmak isteyenler için ideal bir kamp alanıdır.

Beycik Bükü

Beycik bükü insanların az olduğu daha çok ıssız olan bir alandır. Daha sessiz bir kamp yapmak isteyenlerin tercihi olan yerlerden biridir. Ulaşımı zor olmasına rağmen temiz hava ve deniz keyfinin sürülebileceği bir alandır. Yaz aylarında yapılacak kamplar için daha uygundur.

Korsan Koyu

Kamp yapılacak yerler Korsan koyu, Antalya iline bağlı kamp alanları için tercih edilen bir koydur. Eski zamanlarda güvenirliği ile bilinen ve bu nedenle gemilerin liman olarak kullandığı koylardandır. İnsan sayısı az olup yine sessiz sakin bir ortam isteyenler için kamp alanı tercihlerinin başında gelmektedir. Korsan koyunda tarihi antik kentlerde bulunmaktadır. Kamp yaparken aynı zamanda tarihin izlerine de tanıklık edilebilir.

Olimpos

Kamp yapılacak yerler arasında Olimpos içerisinde kamp alanlarının bulunduğu ve bazı işletmeler tarafından kamp hizmetlerinin yoğun olarak sunulduğu bir alandır. Kamp yapmak isteyen ve bu kamp sırasında aynı zamanda her istediğine ulaşmak isteyenler için tercih edilmesi gereken kamp alanlarındandır. Yani hem kamp hem de pansiyon tarzı bir hizmet verilmektedir. Kamp alanlarına yine kamp yapacak olanlar kendi çadırlarını kurarak kamp zevki yaşayabilirler.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Ses Kısıklığı Nedir?

Read Next

Her Derde Deva Dağ Çileği

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?