Dünyada Başkenti Olmayan Ülke Nauru

Dünyada Başkenti Olmayan Ülke Nauru

Dünyada her ülkenin mutlaka başkenti var olarak bilinmektedir. Ancak Nauru dünyada başkenti olmayan tek ülke Nauru ülkesidir. Nauru ülkesi oldukça küçük ve Okyanusya kıtasına bağlı minik bir ada ülkesidir. Çok fazla bilinmediğinden bu ülkeyi ziyaret edenlerde oldukça azdır. Bağımsız bir ülke olması ve nüfusun oldukça az olmasına bağlı olarak bu ülkede başkent bulunmamaktadır. Dünyada başkenti olmayan ülke olarak bilindiği kadar da nüfusun en az olduğu ülke olarak da bilinen Nauru ülkesinin bu yönlerinin dışında da aslında bilinmesi ve görülmesi gereken pek çok özelliği vardır.

Nauru Ülkesinin Tarihi

Nauru eski zamanlarda kabileler halinde toplulukların yaşadığı bir adadır. Ancak zamanla burası bir ülke haline gelmiştir. Ada eski zamanlarda da günümüzde de zengin maden yataklarına sahip bir bölge olarak bilinmektedir. Özellikle tarihte adaya ilk yerleşen kabilelerin burayı tercih etmesinin nedeni maden açısından zengin olmasına bağlıdır. Nauru ülkesinin bayrağında da geçmiş dönemde burada yaşayan 12 kabileyi simgelemekte ve Nauru ülkesinin bayrağında 12 adet yıldız bulunmaktadır.

 Nauru Ülkesinde Gezilecek Yerler

Nauru ülkesinde gezilecek doğa güzelliği olan bir çok bölge vardır. Bunların başında Yaren kenti gelmektedir. Yaren kenti başkent olmasa da ülkenin yönetim işlerinin gerçekleştirildiği kent olarak bilinmektedir. Ülkenin kentleri daha çok küçük olması nedeni ile kasaba şeklindedir. Özellikle deniz keyfinin yaşanacağı birbirinden güzel plajları vardır. Nauru ülkesinin bir diğer mükemmel güzelliği de yüksek tepeleridir. Bu tepelerden ülke ve kentler eşsiz güzelliği ile görülebilmektedir. Nauru ülkesinde Parlamento binası olarak bilinen bina da oldukça mükemmel bir görsele sahiptir. İlginç bir imar olması nedeni ile turist olarak gidenlerin ilgisini çekmektedir. Orman örtüsü ve okyanusun verdiği güzellikle Nauru ülkesi mutlaka görülmesi ve resmedilmesi gereken ülkeler arasındadır. Sadece dünyada başkenti olmayan ülke Nauru olarak bilinmemelidir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Fit Smothie: Yeşilin En güzel Tonu

Read Next

İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?