Ayder Yaylası Gezi Rehberi

Ayder Yaylası

Ayder yaylası gezi rehberi, Yayları ile dillere destan olan Karadeniz bölgesinin en ünlü yaylarından biri olan Ayder yaylası Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Karadeniz turu yapanların ilk durağı şüphesiz Ayder yaylasıdır. Orman örtüsünün çok fazla olduğu Karadeniz bölgesi temiz havası ve eşsiz yeşil manzaraları ile dillere destandır. Ayder yaylası da son zamanlarda özellikle yapılan oteller ile daha da güzel ve eşsiz bir tatil yapılacak bir alan haline getirilmiştir.

Ayder yaylasında kayın ormanları çok fazla yer kaplamaktadır. Ayrıca şifa dolu bir çok bitkiden elde edilen balları ile de Ayder yaylası daha da ünlenmiştir. Şehir hayatından uzaklaşıp biraz dinlenmek isteyenler için kesinlikle huzurlu bir nefes alınabilecek bir ortamdır.

Ayder Yaylasında Konaklama ve Yapılabilecek Etkinlikler

Ayder yaylası gezi rehberi, Karadeniz bölgesinde yer alan Ayder yaylasında etkinlik denilince akla ilk gelen tabi ki telefiriğe binmektir. Özellikle Karadeniz bölgesinde telefiriğe binerek güzel dağları ve ormanları yukardan görmek insana eşsiz bir huzur vermektedir. Karadeniz bölgesinde yaylalara olan ilginin artması ile yayla turizmi açısından bir çok çalışmalar yapılmıştır. Ayder yaylasında bir çok otel yapılmış ve turizm amaçlı hizmete sunulmuştur. Özellikle bazı otel alanlarında odalar ahşap ev şeklinde tek kişilik eşsiz bir görsellik ile inşa edilmiştir. Bu otellerde konaklama yaparak aynı zamanda Karadeniz manzarası da rahatlıkla seyredilebilir. Ayrıca bölgede Karadeniz müzikleri ile eğlenebileceğiniz canlı müzik yapan kafeterya tarzı mekanlar bulunmaktadır. Karadeniz Ayder yaylasında hem Karadeniz kültürünü yakından görebilir hem de şehir hayatından yorulan ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir? Tipleri ve Nedenleri Nelerdir?

Read Next

Çatak Gezi Rehberi – Van

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?