Türkiye’nin En İyi 5 Tatil Bölgesi

TÜRKİYE’DE EN İYİ 5 TATİL BÖLGESİ

Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri, Tatilin cenneti olan ülkemizde, mevsim gözetmeksizin gidilebilecek nadide şehirlerimizde hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendire bileceğiniz ve eğlenebileceğiniz turistik ve tarihi yerleri sizler için derledik.

ANTALYA-KAŞ

Antalya Kaş yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği bölgedir. Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri listesinde ilk başta gelmektedir. Bölgenin en önemli özelliği Kaputaş Plajıdır. Bembeyaz kumları, turkuaz mavisi suları, muhteşem manzarasıyla tam bir tatil cenneti olan insana huzur veren yerin adıdır. Caretta carettaların yumurtlama mekânlarınıda bu bölgede olduğunu belirtelim. Denizden ve tatilden keyif almak istiyorsanız Kaş size göre bir tatil şehridir. İngiliz ve Rus turistlerin ağırlıklı olduğunu not olarak ekleyelim.

MUĞLA-DATÇA

Datça

Datça, tatil bölgelerimiz içinde denizi, huzuru, doğanın bize sundukları en iyi hissedeceğiniz şehirdir. Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri arasında doğallığı bozulmayan nadide lokasyonlarımızdandır. Gündüz deniz, gece eski evler, tarihi sokaklar sizi bekler. Palamut bükü size denizin en verimli nimetlerini sunarken, tarih kokan tapınaklarında ruhunuza dinginlik kazandırabilirsiniz.

İZMİR-ÇEŞME

Alaçatı / Çeşme

Her yılın favorisi ünlü, ünsüz her insanın gittiği, gitmek istediği denizi, kumu, güneşi ayrı bir ahenk oluşturan bir şehir. Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri listesinin aynı zamanda en medyatik olanıdır. Gündüz tertemiz berrak denizin serinleyeceğiniz, gece Alaçatı’da eğleneceğiniz, kafanızı tamamen boşaltıp gerçek tatil hissini size yaşatan şehir. Beach Clup partileri ile her gece birbirinden ayrı eğlenceler yaşayabileceğiniz ideal bir yer. Fiyatlarından zengin dediğimiz insanlar bile şikâyetçidir dikkatli olun:)

MUĞLA-FETHİYE

Babadağ / Fethiye

Türkiye’nin en iyi tatil bölgelerinden, şehirlerinden biri Fethiyedir. En güzel denizlerinden biri ölüdeniz’e sahip olan bölge, denizin tadını çıkarmak isteyenlere bekliyor. Birbirinden güzel plajları, tarihe ışık tutan antik ve doğal yapıları bir arada bulabilirsiniz. Kelebekler Vadisi, Kaya köy, Likya Yolu, Kral mezarları ilk başta akla gelen tarihi ve doğal güzelliklerdir. Yamaç paraşütü denince akla Babadağ ile bir bütünlük kazandıran doğal güzellik. Fethiye’ye bir kere geldikten sonra sizi yeniden misafir etmek isteyecek harikaları ile sizleri bekliyor. Fethiye’ye geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken ise Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak olacaktır.

AYDIN-KUŞADASI

Kuşadası

Aydın iline bağlı Kuşadası ilçesi, Türkiye’nin ilk turizm merkezlerindendir. Tatil olanakları, tarihi değerleri, görülmesi gereken tatil yerlerindendir. Aile tatillerinde ön plana çıkmaktadır. Kuşadası plajları, Millî Parkı, Güvercin Adası, Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi, Kadınlar plajı bu bölgede ilk akla gelen yerlerdir. Ailecek tatil yapabileceğiniz Kuşadası haziran ve eylül aylarında en güzel dönemlerini yaşar.

Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri yazımıza burada son veriyoruz. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

Yazar: ugur

1 thought on “Türkiye’nin En İyi 5 Tatil Bölgesi

    Mutlu

    (5 Mart 2019 - 01:05)

    Türkiye’nin en iyi bölgesi hatta cennet tatil bölgesi kaş olmalı :))

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?