Türkiye’nin Eşsiz Güzelliği Salda Gölü

Türkiye’nin Eşsiz Güzelliği Salda Gölü

Son zamanlarda turistlerin büyük ilgisini toplayan Salda Gölü Burdurun Yeşilova ilçesinde yer almaktadır. Turkuaz rengi ile göz kamaştıran göl uzun kumsalı ile mükemmel bir tatil yeri olmayı hakkediyor. Salda gölünde iseniz doğanın ritmine kendinize bırakabilir ve huzuru kucaklayabilirsiniz. İşte Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen salda gölünde iseniz yapmadan dönmemeniz gereken 6 şey…

Salda gölü manzarasına bırak kendini

Salda gölüne yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan salda belinde göl ve eşsiz güzelliğe sahip panoramik görüntüsü gölü tamamen izlemek isteyenler için muhteşem bir yer. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven kişiler buraya giderek gölün bu eşsiz görüntüsünü ölümsüzleştirmektedirler.

Turkuaz rengi gölde yüzmenin keyfini çıkarın

Mavinin her tonunu görmeye fırsat veren gölde yüzmenin tadını çıkaracaksınız. Beyaz kumu ile göz alan salda gölü plajı yüzmeyi seven turistlerin en çok uğradığı yeri.

Kamp sevenler buraya

Yeşilova belediyesi tarafından kamp olanağı sağlanan salda gölünde turizmi canlandırmak adına birçok kamp çadırı bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde yararlanılabilen bu hizmet kamp sevenler tarafından oldukça dikkat çekiyor. Tüm bunların yanı sıra tuvalet, elektrik su ihtiyaçlarının da karşılanabildiği ve istenilen alana kamp kurulabildiğini duyan turistler bu beldeye akın ediyor.

Bisiklet sürerek doğaya karış

Ormanlarla çevrili bu belde bisiklet sürmeyi sevenler için harika bir yapıyı içerisinde barındırmaktadır. Seyahatini burada geçirmek isteyenler bisikletlerini yanlarına alarak keyifli vakit geçirmektedir.

Şifalı suların tadını çıkartın

Eşsiz güzelliğinin yanında şifa kaynağı olarak da bilinen Salda gölü içerisinde bulundurduğu mineraller ile sivilce, mantar gibi cilt rahatsızlıklarına karşı sizlere yardımcı oluyor ve kendi güzelliğinden adeta sizlere de armağan bırakıyor. Bu muhteşem görsel ve eşsiz şifalı su ile buluşmak isteyen kişiler kendilerini Salda Gölünün güzelliğine bırakıyor.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?