Hava Temizleyen Perde

hava temizleyen perde

hava temizleyen perde

Ev içerisinde oluşan hava kirliliği dışarıdaki hava kirliliği kadar sorun yaratmaktadır. Zaman zaman pencereler açılıp ev havalandırılsa da bazen soğuk hava nedeniyle bu işlem de yapılamaz. Ayrıca dışarıda ki havanın da kirlilik oranı yüksektir. Bu soruna çözüm olarak hava temizleyen perde üretimi son günlerde adını sık sık duyurmaktadır. Perde sayesinde evi içerisindeki kirli hava ışık gelişine göre otomatik olarak devreye girecektir. Hava temizleyen perde sayesinde içerideki kirli hava temiz hava ile değişmektedir.

Bitkilerden İlham Alındı

Hava temizleyen perdenin üretiminde bitkilerin fotosentez yapmasından ilham alınarak üretim yapılmıştır. Özellikle ev içerisinde bitki yetiştiren ve evcil hayvan besleyenler için oldukça kurtarıcı olacaktır. Hava temizleyen perdenin piyasaya çıkışı İkea firması tarafından yapılacaktır. Firma hava temizleyen perdenin büyük ilgi göreceğini düşünmektedir. Hava temizleyen perdenin üretiminde henüz hangi işlemlerin yapıldığı firma tarafından açıklanmamıştır. Hava temizleyen perdenin adının ‘ Gundrid ‘ olduğu İkea tarafından açıklanmıştır.

Temizleyen perdenin şu an için ne zaman satışa çıkarılacağı henüz bilinmemektedir. Ancak 2020 yılında satışa çıkacağı düşünülmektedir. Hava temizleyen perdenin ilk ürünlerinde çok gelişmiş bir teknik sistem olmayacağı düşünülse bile ilerleyen süreçlerde daha da geliştirileceği düşünülmektedir. İnsanların ev içerisindeki havanın sürekli temiz kalmasını sağlamaları çok zor olduğundan hava temizleyen perde bu konuda çok pratik bir ürün olacaktır. Ev içerisinde bitki olması evin havasını daha çok kirletmektedir. Bu temizleyici perde sayesinde bitkilerin soluğu temiz hava tekrar içeriye yayılacaktır. Çocukların sağlığı açısından da hava temizleyen perde oldukça önemli bir üründür. Bu temizleyen perde özellikle alerjik hastalığı olan çocukların bulunduğu ortamlar için sağlık açısından ideal bir ürün olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Fiyatı

Read Next

İş Arama Sürecinde Ne Yapmamız Gerekiyor?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?