5G Nedir? 5G Teknolojisi Özellikleri Nelerdir?

5g nedir

5G Teknolojisi Nedir

5G Nedir? 5G teknolojisinin özellikleri nelerdir? gibi sorular ile daha çok karşılaşmaktayız. Bu sorunun cevabını makalemizde bulacağız. İnternet hız problemi istisnasız her kullanıcının yaşadığı sorunlardan biridir. İlerleyen teknoloji ile 3G İnternet hızından sonra 4G hıza geçiş yapılmıştır. Ancak son günlerde adını sık sık duyduğumuz 5G teknolojisi İnternet hızının da hayatımıza yakın bir zamanda gireceği düşünülmektedir. 5G hizmetinin ülkemizde uygulanmaya başlaması ile İnternet hızı dışında da bir çok değişiklik yaşanacaktır. İnternet hizmetini daha verimli kullanmak için en önemli unsur bant genişliğinin yüksek olmasıdır. Teknik olarak bahsedilen bant genişliği de aslında yine hıza bağlı olan ancak İnternet alanının daha da geniş alanlara kadar erişilebilmesi demektir.

5G Kablosuz Ağ Teknolojisi İle Neler Değişecek?

4G uygulamasına geçilmesine rağmen yine baz istasyonlarının az olması internet ve şebeke çekimi ile ilgili büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. 5G teknolojisi uygulamasında baz istasyonlarının sayısı da yeterli düzeyde arttırılacaktır. 5G kablosuz ağ teknolojisi ile mobil cihazlardaki İnternet hızının evdeki modemlerde kullanılan hızdan daha verimli olacağı düşünülmektedir. 5G kablosuz ağ teknolojisi sayesinde İnternet bekleme süresi olan ping sorununun da ortadan kalkacağı düşünülmektedir. Özellikle online oyun oynayanların ya da mobil cihazlarda akıllı android uygulamalarını kullanan kişilerin hayatını daha da kolaylaştıracaktır.

5G Kablosuz Ağ Teknolojisi Nasıl Çalışacak?

Ülkemizde 5G teknolojisine geçiş yapıldığında kullanıcı tarafından aynı 4G uygulamasında olduğu gibi ek bir işlem yapılmasına gerek kalmayacaktır. Her kullanıcının kendi operatörü uygulamaya geçişleri başlatacak ve kullanıcılar da bilgilendirilecektir. 5G kablosuz ağ teknolojisinde yapılan çalışmalar henüz devam etmektedir. Türkiye’ de uygulamaya geçilmesi ile ilgili net bir tarihi bulunmamakla birlikte tahmini olarak 2020 yılında geçilmesi planlanmaktadır. Ayrıca bazı özel işlemlerde kullanılan sürücüsü olmayan araçlar içinde bu uygulamaya geçilmesi planlanmaktadır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Çocuk Eğitiminde Maria Montessori Metodu

Read Next

Ketojenik Diyeti Nedir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?