Akıllı Stetoskop Hayat Kurtaracak

Akıllı stetoskop cihazı

Akıllı Stetoskop Hayat Kurtaracak

Doktorlar tarafından muayene esnasında akciğerlerde bir problem olup olmadığının tespiti için nefes dinlemesi yapılır. Bu nefes dinleme işleminde doktorların kullandıkları bir ucunu hastanın göğsüne dayadıkları diğer kısımlarında kulaklık şeklinde kulaklarına taktıkları stetoskop cihazı kullanılır. Ancak bu stetoskop hastalığı teşhis etmez. Sadece doktora bir fikir verir. İlerleyen teknoloji ile günümüzde doktorların işini kolaylaştıran ve hastalarında hayatını kurtaran akıllı stetoskop cihazı geliştirildi. Son günlerde adını sık sık duyduğumuz akıllı stetoskop ilerleyen teknolojinin bir parçasıdır. Bu da hayatın daha da kolaylaşmasını sağlayacak olan bir cihazdır. Akıllı stetoskop hastaların erken teşhis ile daha çabuk kurtulmasını özellikle çocuk ölümlerinin azalmasını sağlayacak olan bir cihazdır.

Yapay Zeka Kullanıldı

Akıllı stetoskop cihazının hastalıkları teşhis etmesinde etkili olan faktör yapımında yapay zeka kullanılmasıdır. Yapay zeka ile geliştirilen bu cihaz sayesinde özellikle zatürre gibi hastalıklar hemen teşhis edilmektedir. Erken teşhis sayesinde de hastalığın tedavi süreci en kısa sürede başlatılmaktadır. Akıllı stetoskop hastanın nefes alıp verme esnasında yaptığı ölçümler ile seslerin kalitesini kontrol ederek doktora gerek kalmadan teşhis yapabilmektedir.

Akıllı Stetoskop Hayat Kurtaracak

Akıllı Stetoskop Cihazının Özellikleri

Akıllı stetoskop cihazı ölçümleri doğru olarak yapabilmesi için ortamın çok sessiz olması gerekir. Çünkü dışardan gelen ses dalgalarına bile duyarlı bir cihazdır. Akıllı stetoskop bir nevi göğüs röntgeni olarak da düşünülebilir. Herhangi bir röntgen çekimine gerek kalmadan zatürre, astım gibi sağlık sorunlarını görüntüler. Akıllı stetoskop şu anda test aşamasında olup bazı klinik ortamlarda işleme alınmıştır. Ancak tamamen kullanıma başlanması cihazın biraz daha gelişmesine ve test aşamasının tamamlanmasına bağlıdır. Günümüz teknolojisinde ve sağlık sorunlarının arttığı bu dönemde akıllı stetoskop hayat kurtarıcı önemli bir teknolojik cihaz olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Kahve Peelingi Faydaları Nelerdir?

Read Next

Uzun Ömürlü Evliliklerin Püf Noktaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?