Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerasına Çevirebilirsiniz!

Güvenlik kamerası nasıl yapılır

Günümüz ilerleyen teknolojisi ile kullanımı oldukça yaygınlaşan android telefonlar zamanla bozulmaktadır. Bozulduktan sonra tamir edilemeyen cihazların yerine kullanıcılar tarafından yeni android telefonlar alınmaktadır. Ancak bozulan ve artık kullanılmayan android telefonları değerlendirmek de mümkündür. Özellikle son dönemlerde çok yapılan işlemlerden biri de eski telefonların kameralarını ev güvenlik kamerasına çevirmektir. Aslında ilk duyulduğunda mümkün olmayacak bir işlem gibi düşünülse de oldukça kolay bir işlemdir. Eski telefonunuzu güvenlik kamerasına çevirerek hem tasarruf etmiş hem de evinizin güvenliğini sağlamış olabilirsiniz.

Andorid Telefon İle Nasıl Güvenlik Kamerası Yapılabilir?

Güvenlik kamerası yazılımlar üzerinden tasarlanan ve aktif hale getirilen bir cihazdır.  Bu nedenle eski android telefonun güvenlik kamerası olarak kullanılması için de mutlaka telefona uygun yazılım programının yüklenmesi gerekir. Eski tip cihazların yazılımını bulmak pek mümkün olmasa da daha yeni olan telefonlara uygun yazılım bulunması daha kolaydır. Yazılım android telefona bağlandıktan sonra mevcut kullandığınız telefona da ya da izleme yapacağınız cihaza da aynı yazılımın yüklenmesi gerekir. Ayrıca kamera ile takip etmek istediğiniz yerde mutlaka Wİ- Fİ bağlantısı olmalıdır. Ve güvenlik kamerası olarak kullanacağınız cihazında mutlaka kablosuz bağlantıya bağlı olması gerekir. Ayrıca kamera olarak kullanılacak android cihazın mutlaka sabit şekilde durması ve prize sürekli takılı kalması gerekir.

Bu işlemi yapabilmek için internet bağlantısının sabit IP numarası olması gerekir. Normal şartlarda IP adresi modem her kapatılıp açıldığında değişmektedir. Servis sağlayıcılardan sabit IP satın alınmalıdır. Sabit IP kullanılmadığı sürece uzaktan bağlantı yapılarak görüntü alınması mümkün değildir. Çünkü sabit IP olmayan internet bağlantılarında saniyelik izleme yapılabilir ve yayın sürekli kesilir ya da hiç bağlantı alınamaz. Andorid telefonlar bozulduğunda atmak yerine güvenlik kamerası olarak kullanmak herkesin isteyeceği bir işlemdir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Sivilce Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Read Next

Şeker Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?